AŞKTA YALAN OLMAZ

Aşk sevince bu dünyada değil de gökyüzünde olduğun zamanlardır. Sevdiğinde her şey bir rüya gibi işler. İlk âşık oldunuz zamanlar özellikle her şey çok tatlı ve çok pembe olduğu zamanlardır. Gözünüz o kadar kör olur ki aşk o kadar kör eder ki sizi her şeyinizi bir kenara atarsınız ve sevdiğiniz kişiye kendiniz adarsınız. Her dakika onu görmek her dakika onunla olmak istersiniz. Gün içersinde yaptığınız her şeyde onunla yanında olmasını ve onunda sizinle paylaşmasını istersiniz.

Bir ömür istekleriniz gelir sonra. Bir ömür beraber olma düşünenleriniz kurulur. Bu düşüncelerin sağlam olması demek de sizin bir o kadar dürüstlüğünüze ve sadakatinize bağlıdır. Yalansız ve dolansız hayat kurmalısınız ve yalansız dolansız yaşamlısınız. Aileniz kurulurken yalan olmamalı.

Çocuklarınız varsa yalan olan bir aile de büyümemelidirler. Flört dönemlerinde pembe yalanlar belki olabilir ama asla gerçek ve büyük yalanlar söylenmemelidir.

Eşinizin aklını karıştırıcı ve ilişkinizi yıpratıcı yalanlar olmamalıdır. Karar verme aşamalarında ve evliliklere ramak kalan zamanlarda da dikkat edilmeli. Değersiz önemsiz de olsa yaşan söylenmemelidir. Çünkü elbet bir gün yalanınız ortaya çıkar ve elbet bir gün bu yüzden mahcup olur eşinizi şüphelere düşürürsünüz. Hiç ama hiç kendinizi yıpratmayın.

Aşka yalan girerse o aşk aşklıktan çıkar. Ve başka bir ilişki olur. Bir beraberlik samimiyet işidir ve bu samimiyete aslan var olmayan şeyler olaylar ya da kişiler girmemelidir. Girdiği an yavaş yavaş bazı şeyleri de öldürmeye başlarsınız demektir.

İçinizdeki duyguları teker teker içinizden atarsınız. Önce saygı gider. Yalan olduğu için güven gider. Sevgi gider.

Ve yerine şüphe gelir. Yanına korkular gelir. Hatalardan özür dilense de yalan öyle bir şeydir ki bir kere söylerseniz eğer eşinize o eşinizin size tekrardan aynı güveni vermesi çok zor olacaktır. Hep aklına bir daha söyleyecek mi düşünceleri gelecektir.

Ve hep bir daha olacak mı gibi bir sürü şeyler olacak. Bunları halletmek eşinize unutturmak o kadar çok zordur ki ve o kadar çok zaman ister ki gereksiz yere artık ne için olursa olsun ne için yalan söylediyseniz söyleyin yıpranmış olursunuz.

Sevdiğiniz kişi değer verdiğiniz ve bir ömür onunla olmak istediğiniz kişiyse oysa hayat arkadaşınızsa tertemiz sayfalar yazın onunla beraber.

Arada siyah sayfalar ve siyah yazılar olmasın. Korkular şüpheler ve kinler olmasın. Ayrılıklar gelmesin ve asla ömür boyu sizi bulmasın.

Sitenin Meleği.