Erkekler neden ayrılmak ister?

İlişki başlar ve devam ederken biz kadınlar her şeyin yolunda gittiğini düşünürken, birlikte olduğumuz erkek ayrılık kararı alır. Şaşırıp kalırız. Bizce bir sorun yoktur fakat, erkek tarafı için belli ki sorun olmuştur ve yarılmıştır. Çoğu kadın neden terk edildiğini anlamadan ortada kalıyor. Yarı yolda bırakılıyoruz. Giden erkeklerse maalesef mantıklı bir neden bile öne süremiyor. Bu ayrılıklar neden oluyor? Her şey güzel giderken neden ayrılıyoruz, ilişkimiz neden kısa sürüyor?

Günümüzde ilişkiler oldukça kısa sürüyor. İyi de neden?

1. Hazır değiliz.

Genellikle uzlaşmaya, kendimizi feda etmeye ve şartsız olarak sevmeye hazır değiliz. Beklemek istemiyoruz, bir anda her şeye sahip olmamız gerekiyor. Duygularımızın büyümesine izin vermeyiz, sıklıkla hissedeceğimizi düşündüğümüz şeylere ve yerine zaman zaman koymaya “zaman sınırı” koyarız.

2. Sevgiyi diğer duygularla karıştırırız.

Bizi sık sık sinema ya da gece kulübünde bir araya gelecek biriyle tanıştırmak istiyoruz, bizi anlayan ve bizi en acılı kederli anında destekleyecek kişi değil. Can sıkıcı hayatları sevmiyoruz ve bu yüzden hayatlarımızı maceraya dönüştürecek neşeli bir arkadaş arıyoruz. Fakat her zaman değişime hazır değiliz, ki bu kaçınılmaz olarak belirli bir romantik ve karşılıklı sevgi döneminden sonra gelir.

3. Bir sapıklıkla sıkıştık.

Bir süre sonra, sevgi için zaman ve alanımız yok, çünkü maddi çıkarları takip etmekle meşgulüz.

4. Hemen bir sonuç bekliyoruz.

Aşık olduğumuz zaman ilişkilerimizin olgunlaşmasını zaten istiyoruz. Ancak, bu olgunluk hem karşılıklı anlayış hem de yıllar sonra bir araya gelebilir. Çoğu insan bugünün zamanında, sabrında ve hatta sevgisinde değecek hiçbir şey olmadığını düşünüyor.

5. Gücümüzü boşa harcamak istiyoruz.

Çoğumuz büyük olasılıkla bir kişiyle bir günden yüz farklı insanla bir saat harcamanızı tercih ederdik. Günümüzde, insanlarla tanışmaktan çok tanışmak daha iyi oluyor. Açgözlü davrandık ve bir anda hepsini istiyoruz. İlişkilere başlarız ve daha iyi bir varyant bulduğumuzda onları sonlandırırız. Bir kişiye en iyisini vermiyoruz, fakat onun mükemmel olmasını istiyoruz. Bir sürü insanla buluşuyoruz, ancak kimseye pek şans vermiyoruz.

6. Teknolojiye bağımlı hale geldik.

Teknoloji bizi daha da yaklaştırdı. Bazen çok nefes almamız bazen çok yakın. Çoğu durumda metinler, sesli mesajlar, sohbet mesajları ve görüntülü görüşmeler yüz yüze iletişimin yerini almıştır. Artık birlikte vakit geçirmek zorunda değiliz. Zaten birbirimiz hakkında çok şey biliyoruz. Konuşacak bir şeyimiz yok.

7. Uzun süre tek bir yerde kalamayız.

İlişkiler için değil, hatta yerle bir olma fikri bile bizi korkutuyor olduğumuzu düşünüyoruz. Hayatımızı artık bir kişiye adadık ve kalıcı herhangi bir şeyden kaçındık.

8. ‘Cinsel açıdan özgürleştik’.

Kuşağımız sevgiden seksi bölüyor. İlk olarak, insanlar seks yapıyorlar, sonra birlikte olmayı isteyip istemediklerine karar veriyorlar. Bugün, evlilik dışı cinsiyet normaldir ve ‘açık ilişkiler’, ‘sosyal yardıma sahip arkadaşlar’ ve ‘bir gece duruyor’ gibi şeyler modern yaşamın bir parçası haline gelmiştir.

9. Mantık yoluna sıklıkla güveniyoruz.

Genç kuşaklardan az insan, bütün kalpten ve zaman ve uzaklıkla bağlantılı zorlukların üstesinden gelebilir.

10. Çok fazla şeyden korkuyoruz.

Yeni ilişkiler, hayal kırıklıkları, duygusal yaralar ve kırık kalplerden korkuyoruz ve bu yüzden insanların hayatımıza girmesine izin vermiyoruz. Kendimiz etrafında duvarlar inşa ediyoruz ve bazen de dışarı çıkıp hayatları olduğu gibi görmek için çok kalın ve yüksek.

11. Artık ilişkileri beğenmiyoruz.

Bu, bizi seven birinin hayatını kaybetmenin hiçbir anlamı taşımıyor. Bizi çevreleyen insanlara karşı çok hayal kırıklığına uğradık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir