Erkeklere karşı daha cesur olalım

Erkekler karşısında mıymıntı bir kadın olmak yok artı. Silkelenin ve kendinize gelin. Atın üzerinizden korkularınızı, endişelerinizi. Yalnızlıktan korkmayın. Terk edilmekten korkmayın. Biz kadınız. Güçlüyüz biz. Erkek bizi terk edecek diye susmamalıyız. Her yaptığına evet dememeliyiz. Erkektir yapar dememeliyiz. Bize erkek mi yok? Başka erkek mi yok? Biz pasif bir kadın olursak tabi ki üzülürüz. Öz güvenli bir kadın olmak bizin en büyük silahımız. Şimdi gerçek bir kadın olmak zamanıdır.

Unutmayın hanımlar; beraber olduğunuz erkeğin her yaptığına eyvallah derseniz, o daha da azar ve yaptıklarından daha da kötü şeyler yapmaya dair sizden güç alır. Susarsanız, hakkınızı savunmazsanız, ona bağımlı olduğunuzu hissettirirseniz sizi aldatır. Kandırır. Başka kadınlarla olur. Nasıl olsa affediliyorum diye düşünür ve ileri safhalarda size şiddet de uygulamaya başlar.

Her kadının bilmesi gereken ilişki kuralları

  • Sevgiliniz ya da eşinizin sizi aramasını beklemeyin, siz arayın. Gurur yapmayın.
  • Özel günleri unutan, hediye almayan erkeği affetmeyin.
  • Hatalarını örtmek, kapatmak yok. Yanlışlarını ona söyleyin.
  • Sevmeyen erkekle, belki beni sever diye sevişmeyin.
  • Eğer ben onun için zaman buluyorsam ve o daima meşgul ise, o zaman benim ilişki kurmak için başkasını bulmam gerektiği anlamına gelir.
  • Daima bakımlı, öz güvenli, güzel ve formda olun. Bunu kendiniz için yapmalısınız.

Gerçek bir kadın mutluluğu takip etmez

Mutluluk arayışı en popüler ve en sinsi spordur. Hepimiz koşuyoruz: daha iyi bir gelecek için, yarın için, önümüzdeki yıl için. Gerçek bir kadın bu tür ‘sporu’ görmezden gelir. O günümüzde yaşar. Anı yaşar. Her şeyi yarına ertelemez. ANI YAŞAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir