Eski Sevgilimi Unutamıyorum

Belki ondan ayrıldıktan sonra bir daha aşık olamadınız, belki başka biriyle yeniden başladınız, belki evlendiniz hatta çocuğunuz bile oldu ama onu unutamadınız. Eski sevgiliyi unutamamak…Onu unutamadınız, kimse onun gibi olmuyor, o kimseye benzemiyordu, kimse ona benzemiyor. Ayrıldınız, bitti ama kalbinizden çıkmıyor. Onu unutamıyorsunuz. Ya da unutmak mı istemiyorsunuz?

Çoğumuz bu acıyı kendimize yaşatıyoruz. Onu unutamamak…Aslında bu kendi elimizde olan bir durum. Boşu boşuna kendinizi kandırmayın. İsteseniz onu pek ala unuturdunuz. Onu neden unutamıyorsunuz?

Özünde hepimiz insanız ve birbirimize benzeriz. Sizin onu unutamama nedeniniz belki yarım kalmışlık, belki de sevmediğiniz biriyle birlikte olmak. Bunun dışında bana inanın onun hiçbir ayrıcalığı ya da farklı bir özelliği yok.

Onu unutun. Hayatınızda olmayan, yanınızda olmayan, sizi sevmeyen birisi için hayatınızı boşu boşuna zindana çevirmeyin. Yaşadığınız günün tadını çıkarın. Günü yaşamaya bakın. Geçmişten kimseye fayda yok. Eğer sevgiliniz varsa ve onu sevmiyorsanız ayrılın. Eğer evliyseniz eşinizin iyi yönlerini düşünün, onun size kattığı artılara odaklanın ve kısa hayatı uzun mutsuzluklarla karartmayın.

Onu unutabilirsiniz belki de unuttunuz.

Unutmak veya bağışlamak her ilişkinin kendi dinamiğine bağlıdır. Her ilişki farklı olduğundan, sizin unutmayı isteyip istememeniz veya bağışlayıp bağışlayamayacağınız konusunda tahminler yürütemeyiz. İşin doğrusu, siz bile şu anda yaşadığınız yoğun duygular arasında bunu bilemezsiniz. Bu konuda size kimse de tavsiyeler veremez, vermemelidir. Diğer yandan, bu yoğun kızgınlığınız, hayal kırıklığınız geçtiğinde ne yapmak istediğinizi daha net olarak görebileceksiniz.

“Eski Sevgilimi Unutamıyorum” için bir yanıt

  1. iyi geceler benim sorunum eski sevgilimi untamıyorum 8sene oldu ayrılalı ben 16 yaşındaydım tanıştık ben askere gitmeden bir sene önce ayrıldık 1 sene ayrılık zamanımız oldu fakat sevgilim bu dönem içinde benim en yakın arkadaşım ve akrabam olur kendisi.onunla çıkmaya başladı 1 sen konuştular fakat bu çocuk benim en yakın akrabamın kızıyla çıkmaya başladı ve benim sevgilimi bıraktı.askerden geldikten sonra ben tekrar sevgilime dönmek istedim ve oda bunu kabul etti ama beni bayağı zorladı istemiyorum diye ben seni ne olursan ol kabul ediyorum dedim yani kız ol yada olma gibilerinden.ve oda kabul etti tekrar çıkmaya başladık 5 sene konuştuk ilişkilerimiz oldu ver her ilişkide ben ona daha çok bağlandım ve böyle sürüp ğitti evlenme kararı aldık benim maddiyen kısıtlıydı o köyde olduğu için hemen hemen har hafta görmeye giderdim o da bazen benim yanıma gelirdi ablasında kalırdı.benden yapamayacağım şeyler isterdi bu dönem bazı eşyalar aldım istediğinden isteklerini yava yavaş yapıyordum ama benim bunları yapa bilmem için fazla mesailere kalmam gerekiyordu oda bunu biliryordu son dönem lerde halasının oğlu ikizmizin arasına girmiş haberim yok sonra haberim oluyor köyde düğünlere gidiyorduk her düğünde benimle dans etmeden düğünlerden ayrılmazdık son zaman larda benimle dans veya oynamamaya başladı ve ben artık öğrenmek istedim nedenini ve bana açıkladı halasının oğlu istiyormuş dans etmemezi ve ben çılgına döndüm ve bir düğünde halasını oğlunu dövmek istedim sevgilim önümde durdu yapma ben onunla konuşurum dedi ve benim gözümün önünde sevgilime naralar atmaya başladı ve ben sevgilimin hatrına sesimi çıkarmadım ama benim ciğerlerim yanıyordu sanki ve sonuçta ayrıldık ben evledim 2 çocuğum var oda halasının oğluyla evlendi o evleneli 2sene oldu hama hep rüyalarıma giriyor her an her dakika onu düşünüyormaklımdan hiç çıkmıyor aklıma geldikçe kalbim yerinden çıkacakmış gibi oluyor içim yanıyor sanki ben hayvan bakıcılığı yapmam diyordu şimdi büyük baş hayvanlara bakıyor ben onu hala çok ama çok seviyorum bana yardım edermisiniz lütfen yardım edin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir