İNSAN NEDEN ALDATIR ?

İnsanlar her zaman sevdiklerine sahip olmak isterler. Varlıklarını ve onlar olmadan yaşayamayacaklarını anladıkları zamanlardan ellerinin tam içinde avuçlarında olmalarını isterler, kaybetmekten ve mutsuz olmaktan korkarlar. Varlıklarıyla bir dünya bir hayat renklenir gibi gelir. Gözü ondan başkasını görmez ve asla ondan başkasına bakmaz, iste de bakamaz. Ve bazı da durumlar olur ki sadakatiniz ne kadar güçlü olursa olsun karşınızdaki insan bu konuda doyumsuz olur. Sizi her anlamda kıskanır ve her anlamda bunaltır.

Sakın ola ki eşinizi sadakat olarak size çok ama çok bağlı olan eşinizi bu şekillerde sıkıp bunaltmayın. Sevginiz bir sevgi olarak elbette ki kalmasın. Sizler her zaman bunu büyüterek ilerletmelisiniz. Eşinizin gözlerine baktığınızda yeniden doğmalı ve onun sizin gözlerinize baktığında da yeniden aşık olmasını sağlamalısınız.

Yaz geldi ve herşey uyandı. O kadar güzel ki dört çevre herkesler bu gelişi kutluyor güzel geziler tatiller başladı da kimilerinin bitiyor. Sizler ne kadar farkındasınız bunun? Ne kadar görüyorsuz ki sevdiklerimizi çevremizde ya da onlara ne kadar zaman ayırıyoruz. Size sımsıkı sadkat zinciri ile bağlı birisini mutlu etmek için ne kadar çabalıyorsunuz.

Bunları sorgulayın… Hak edene hak ettiği değeri vermelisiniz. Ve ilişkinizin hak ettiklerini yaşamalısınız.

Sadece kendi isteklerinizle bakmamalısınız ilişkiye. Bir ilişki demek sadece beraber yürümek dolaşmak arkadaş çevresinde biz birlikteyiz demek değildir ya da telefonda mesajlaşmak haftasonlarında beraber gezeceğiniz sadece bir kişi canınız sıkılmasın diye her zaman yanınızda duran bir youncak değildir.

O hayattır ve sizin herşeyiniz olmak için aday adayıdır.

Sevginiz emek isterken siz arkanızı dönmeyin. Zincirlerinizi kırmayın onları kendinize bir düşman gibi görmeyin. Emek ediyor ve bu zamana kadar getiriyorsunuz ilişkinizi gereksiz yokluklarla varlığınızı zedelemeyin. Sadık olmak şimdi zamanlarda da o kadar zor ki sadık birisini bulmak…

Sadakat kelimesi bile çok zordur. Varlığını tam olarak bir kimsenin üzerinde tamam evet bu sadıktır ve sadakat kelimesinin ne demek olduğunu cümle içinde kursa nereye gideceğini bilir dersiniz. Ama parmakla sayılacak kadar azlar. Sizin yüreğinizde böyle bir sevdiğiniz varsa şükürler etmelisiniz ve siz onun değerini bilip aşkınıza ve diğer sizi bağlayan tüm zincirlere sımsıkı sarılmalısınız.

Sitenin Meleği.