Kocamla Anlaşamıyorum

Kocamla anlaşamıyoruz, sürekli kavga ediyoruz, boşanmak istemiyorum, ayrılmak istemiyorum ve evliliğimi kurtarmak istiyorum. Kocamla anlaşmak ve mutlu olmak için neler yapmalıyım. Evliliğimi nasıl kurtarırım? Mutlu evlilik için neler yapmak gerekir? Evlilik hayatını tazelemek ve güzelliştirmek için bilgeis.com olarak birkaç tavsiyemiz var.

Erkekleri mutlu etmek zor değil ama sizin de aynı zamanda bu evlilikte mutlu olmanız gerekiyor. Aranızdaki sorun her ne ise o sorunu sakin bir kafayla masaya yatırın ve çözüm yolları arayın. Evliliği bozmak kolay fakat yeni bir evlilik yapmak çok zordur. Kıymetini bilip mutlu olmak istiyorsanız bunlara dikkat edin.

Evlilik nasıl tazelenir?

1. Eski aktiviteleri yenileriyle değiştirin
Çoğu çiftin ortak sorunudur, sürekli ama sürekli aynı şeyleri yapmaktan şikayet ederler. Bu, eşler arasındaki romansı ve yakınlığı negatif etkiler. Örneğin, eşinizle birlikte birbirinize sarılarak film izlemekten çok zevk alıyorsunuzdur. Ama bu, her akşam istisnasız aynı şeyi yapmanızı gerektirmiyor.

Aksi takdirde belli bir zamandan sonra bu aktivite size zevk vermemeye başlar. Oysa arada sırada, bazı akşamlarınızı oyun akşamları olarak ilan edip tavla, kağıt, dama gibi oyunlarla zamanınızı zevkli bir şekilde geçirebilirsiniz. İlişkinizi rutinlikten kurtarmış olursunuz böylece.

2. Birbirinizle tekrar tanışın
Evet, bir ilişkiye başlarken karşı tarafı enine boyuna tanımaya çalışırız. Hele birlikteliğin şekli, uzun süreli bir ilişkiye ya da evliliğe dönüşmüşse, artık onu tamamen tanıdığımıza inanırız. Bunun bir gerçeklik payı var tabii. Ama göz önünde bulundurmadığımız bir şey var: İnsan değişir! Evet, insan değişir ve gelişir.

İçine düştüğümüz hata, bunu görmezden gelip, yeni sorular sormaktan kaçınmak. Ya da “iş yerinde günün nasıl geçti?”, “Çocuklar ne yaptı?” gibi gündelik soruların dışına çıkıp partnerimizin ruhsal durumuyla ilgili sorular sormayı ihmal etmek.

Oysa ilk tanıştığınızda onun ruhsal dünyasını çözmeye çalışırken yaptığınız gibi sorunlarına dair konuşmaya çalışmak ve onu yeniden tanımaya çaba göstermek ilişkinizin ve aranızdaki iletişiminizin güçlenmesine yardım eder.

3. Yatak odanızın görünümünü değiştirin
Bazı çiftler aralarındaki tutkuyu yeniden ateşlemek için ara ara otelde bir gece geçirebiliyorlar. Bunun işe yaradığı kesin! Ama illa ki otele gitmeniz gerekmiyor, bunu evdeki yatak odanızı değiştirerek de yapabilirsiniz. Neticede yatak odası evin en önemli iki kişisinin, sizin paylaştığınız bir yer. Yatak odanızı küçük bir aşk yuvasına çevirebilirsiniz.

4. Evlilik danışmanlığı alın
Çoğu insan için psikolog desteği almak korkulacak bir mesele. Ya da sadece boşanma aşamasıyla ilişkilendirilen bir şey. Oysa bu kötü imajın arkasına gizlenmeden ilişki terapisi almak, çiftler için oldukça yardımcıdır. Terapistler, sizin ilişkinizdeki sağlıksız noktaların farkına varmanızı sağlamak üzere eğitim almış kişilerdir.

İlişkiniz konusunda gözünüzü açarak görmedikleriniz görmenizi sağlarlar. Her zaman çok eğlenceli olmasa da evlilik terapisinin sağlıklı bir şey olduğu tartışmasız. Çünkü zaman zaman ilişkiler kötü bir yola girebilir. İşte bu zamanlarda bir profesyonelle konuşup sorununuzu çözmenize yardım etmesini beklemek en doğrusu.

5. Seyahat organize edin
Mekan değişikliği sıkıntılı ruhlara iyi gelir. Siz de ilişkinizin monotonlaştığını, sizi sıktığını düşünüyorsanız eşinizle birlikte çıkacağınız güzel bir seyahat planlayın. Hep hayalini kurduğunuz ülkeye düzenlenen iki kişilik bir tur satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir