Platonik aşığım, unutamıyorum

platonikUzun zamandır aşığım ona. Aynı okula gidiyoruz. O benden bir üst sınıfta. Adı Ahmet. O kadar yakışıklı ki. Her sabah okula, sırf onu görmek için gidiyorum. Sabah uyanınca aşık olduğum erkek geliyor aklıma. O kadar güzel bakıyor ki. Sanıyorum ki her kız ona bakıyor. Ve bu kıskançlık beni deli ediyor. Platonik aşk çok acı veriyor. Siz hiç sizi sevmeyen birine delice aşık oldunuz mu? Hem de onun hiç haberi olmaksızın. Sizden haberi yok. Yaşadığınızı bile bilmiyor. İşte platonik aşk ve platonik aşkın bana verdiği psikolojik acı.

Her gün okulda seni gördüğüm zaman içim titriyor. Saçımı senin için tarıyorum. Belki yan yana geçiriş diyerek parfüm sıkıyorum. Olur da kokumu alır, beni fark edersin diyerek…Her sabah sana uyanıyorum. Her günüm seni görmek umudu ile sonlanıyor. Her akşam, seni düşünerek riyaya dalıyorum. Hayallerimdesin. Rüyalarımdasın. Dinlediğim şarkılarda, yazdığım şiirlerde, içtiğim bir bardak suda bile sen varsın.

Platonik aşkım; bu aşk çok çaresiz. Seni sevmek çok zor. Sevmeyi ben seçmedim. Yavaş yavaş girdin aklıma, kalbime, ruhuma. Seni çok seviyorum. Lütfen bir gün sevgimi fark et. ve sen de beni sev. Platonik aşk, acı veriyor. İnsanı yakıyor, yıkıyor, harap ediyor. Gizli bir yaradır platonik aşk. Kimse bilmez. Sadece ben bilirim seni sevdiğimi. Söyleyemem kimseye sana olan sevgimi. Platonik aşktan kurtulmak imkansız sanki. Ne yapsam sen, nereye gitsem sen. Hep sen varsın. Lütfen hisset aşkımı.

Platonik aşkın zararları saymakla bitmiyor. İlk zararı umutlara. Umutları öldürüyor. Kalbe zararlı, platonik aşk kalbi çok yoruyor. Ruhu törpülüyor. Platonik aşk, gizli bir ateş nehri. Aktığı her yeri yakıp, harap ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir