Seviyorum Demekten Vazgeçmeyin

Seni seviyorum, seni özledim, benim için değerlisin, günün nasıl geçti, benden istediğin bir şey var mı? Bu cümleler tek başına kullanıldığında sıradan görünse de uzun süreli ilişkilerde oldukça önemli. Eşinize, sevgilinize seni seviyorum demekten vaz geçmemelisiniz. Kaç senedir birlikte olursanız olun, partnerinize her zaman onu sevdiğinizi hissettirmelisiniz.

Sevgi, gösterilmedikçe ve hissettirilmedikçe varlığını gösteremez. Eşinizle ilişkiniz yıllar geçtikçe heyecanını yitirebilir ve eski romantik dakikalar yaşanmayabilir. Bu son derece normal bir durumdur ve sevginizin bittiğini göstermez. Siz sık sık sevdiğini belli etmeli, eşinizi özlediğinizi, ona değer verdiğinizi ve onu önemsediğinizi belli etmelisiniz.

Bu tür davranışlar çift taraflıdır. Siz eşinize olan sevginizi belli ettiğinizde o da bu davranışlardan etkilenir ve size yaklaşır.

Uzun yıllar boyunca devam eden ikili ilişkilerde sabır ve anlayış da çok önemlidir.

Sevgi konusunda bir alıntı!

Hayatın anlamsız olduğunu söyleyen insanlar henüz sevgiyi tanımamış olanlardır. Söyledikleri tüm şey hayatlarının sevgiyi ıskaladığıdır.

Bırak acı olsun, bırak ıstırap olsun. Karanlık geceden geç ve güzel bir gündoğumuna erişeceksin. Sadece karanlık gecenin rahminde güneş gelişir. Sadece karanlık gece vasıtasıyla sabah gelir.

Benim buradaki tek yaklaşımım sevgidir. Ben sadece sevgi ve sadece sevgi öğretiyorum ve başka hiçbir şey öğretmiyorum. Tanrı’yı unutabilirsin; bu sadece boş bir sözcüktür, ibadetleri unutabilirsin çünkü onlar sadece sana başkaları tarafından dayatılmış olan ayinlerdir. Sevgi hiç kimse tarafından dayatılmamış olan doğal ibadettir. Sen onunla doğarsın.

Sevgi hakiki Tanrı’dır; din bilginlerinin Tanrı’sı değil; Buda’nın, İsa’nın, Muhammed’in Sufilerin Tanrı’sıdır. Sevgi seni ayrı bir birey olarak öldürmek için tariqa’dır, bir yöntemdir ve senin sonsuz olmana yardım eder.

Bir damla olarak yok ol ve bir okyanus ol ama sevgi kapısından geçmek zorunda kalacaksın.

Ve kesinlikle kişi bir damla gibi kaybolmaya başladığında ve kişi uzun süre bir damla olarak yaşamışken bu acı verir çünkü kişi, “Ben buyum ve şimdi bu gidiyor. Ölüyorum” zanneder. Sen ölmüyorsun ama bir hayal ölüyor. Sen hayalle özdeşleşmiştin, doğru ama hayal hâlâ bir hayaldir. Ve sadece hayal gittiğinde sen kim olduğunu görebileceksin. Ve bunun açığa çıkması seni neşenin, saadetin, kutlamanın nihai zirvesine götürür.

OSHO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir