Aşk Hayallerde Aşk…

aşkZaman…

Zaman geçtikçe insan daha iyi anlıyor, nerelerde hata yaptığını. Aslında yürüdüğü yollarda cam kırıklarının olduğunu ve ayaklarına battığını..Bir süre sonra yürüyemez oluyor insan, acısından ayaklarının..

Kan damlıyor yaşı kurumuş gözlerden…

Bir zamanlar bizi heyecanlandıran düşünceler, bugün ne kadar da tatsız. Ne kadar durgun günler artık. Beklemekten yorulmuş bedenler, düşünmekten yorulmuş beyinler..Umutsuz, bir o kadar da yalnız..

Zaman geçtikçe anlıyor insan beyaz atlı prensin hiç gelmeyeceğini..Hayatta her şeyin kısmetten ibaret olduğunu, avuçlarınızın bomboşluğuyla baş başa kaldığınızda daha iyi anlıyorsunuz…

O, diye sarıldığınız hayaller de kucağınızdan kalkıp gidince..Onu diye öptüğünüz hayaller de size sırt dönünce..Zaman geçtikçe anlıyorsunuz, hayallerin de sizi terkedebileceğini..

Bir zamanlar bıkmadan usanmadan beklediğiniz o hiç gelmeyecek olan için bugün 1 dakika durup düşünmek bile size koyuyor..

Zaman geçtikçe anlıyor insan, aslında hep yapayalnız olduğunu..Bir zamanlar sevginizden geberenler, başka kucaklarda şimdi.Bir zamanlar aşktan nameler dizenler, şimdi sadakat ne demek diye sözlük sözlük dolaşıyor..Sırtınızda kaç bıçak yarası var sahi ? Kaç kez bıçaklandınız siz ? Sizi de böyle yolun ortasında bırakıp giden oldu mu bu karanlıkta ? Siz hiç o hiç gelmeyecek olan için, hazırlandınız mı ? Ve sizin hiç beklediğinizin gelmediği oldu mu böyle ?

Zamanla anlıyor insan, her sevdiğinin ondan bir şeyler çalıp gittiğini… Kalmadığında anlıyor..Bittiğinde..

Bittim mi ne ?

Bilgeis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir