Elma sirkesi saçları parlatıyor

saç renkleri 2014Saçım dökülüyor, diyenlerden misiniz? Sizin de saçlarınız son bahar yaprakları gibi düşmeye mi başladı? Mevsim değişiklikleri ile birlikte saçlar da değişmeye başladı. Havalar önce saçlarımızı etkiledi. Bu aralar herkes saçlarının çok döküldüğünden, matlaşıp kepeklendiğinden dem vuruyor. Saçlar, hava değişimine kolayca ayak uyduramıyor. Bu nedenle müdahale edip, saçlarımızı dışarıdan besleyerek güçlendirmemiz şart.

Remington B8400 Frizz Therapy İyonik FırçaDoğal elma sirkesi, saç için bulunmaz nimet

Doğal elma sirkesi ile saçlarınıza hayat öpücüğü vermeye ne dersiniz? Işıltısını kaybetmiş, kuru, sert ve kopan saçlar için doğal saç bakım kürü uygulayacağız. Bu saç bakımı için marketlerden aldığımız hazır elma sirkeleri uygun değil. Kesinlikle evde yapılan ve doğal olan elma sirkesi kullanmanız gerekiyor. Aksi taktirde faydasını görmezsiniz ve verdiğimiz bakım kürünün işe yaramadığını düşünebilirsiniz.

Doğal elma sirkesi, saf zeytinyağ, biberiye yağı ve sarımsak yağı eşit miktarlarda karıştırılır. Önerilen oran her malzemeden 1 tatlı kaşığı kullanılmasıdır. Bu karışım iyice çalkalanır ve tıpkı saç boyası gibi özenle bütün saça uygulanır. Bone ya da streç film yardımıyla saçlar örtülür. Bu şekilde en az 3 saat beklenmelidir. Süre sonunda saç her zamanki gibi yıkanır. Haftada 1 defa uygulanması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir