Erkeklerin açılmama, teklif etmeme nedenleri

Bana çok bakıyor ama açılmıyor, dediğinizi duyar gibiyim. Hoşlandığınız erkek size çok bakıyor ama bir türlü açılmıyor ve teklif etmiyor. Peki bir erkek, hoşlandığı halde neden açılamaz? Erkekler sevdiği halde neden çıkma teklif etmez? Platonik aşkların gerçek aşka dönüşememesinin birkaç ciddi nedeni var. Kadınlar ya da erkekler, genel olarak bu sebeplerin ardına sığınarak yalnız kalıyor. Yalnızlığınızın sebebi belki de ilişkilerde yaptığınız bu hatalardır.

İlk sebep, reddedilme korkusu

İnsanlar reddedilmekten korkmasa, her hoşlandığına teklif edermiş. Bizi, hoşlandığımız insanlardan uzak tutan ilk ve en önemli neden maalesef, onun tarafından reddedilmek. Hele de çok gururlu bir insansanız..Gururlu insanlar, gururu aşktan üstün tutar ve aşağılık duygusunu hissetmemek adına açılmaz. Reddedilme korkusu insanların cesaretini kırar. Sizin teklif etmesini beklediğiniz ama bir türlü açılmayan erkek de reddedilmekten korkuyor olabilir.

Tamamen kaybetme korkusu

Belki yakın arkadaşsınız, belki aynı arkadaş gurubunun üyesisiniz. Belki de aynı iş yerinde çalışıyor, aynı sınıfta ders alıyor ya da aynı servisi kullanıyorsunuz. Sizden hoşlanan erkek, sizi tamamen kaybetmekten korkak ve size açılmaz. Arkadaş kalmayı aşka tercih eder. Bu tercih belki de güzel bir aşkın kapılarını kapatır. Ama yaşamadan bilemezsiniz.

Ya başkasını seviyorsa?

Bu da bir ihtimal ve erkekler bu ihtimali de düşünür. Sizden hoşlanan erkek, sizi gözünde büyütür ve sizin gibi güzel bir kadının yalnız olmayacağını düşünür. Bu da onun size teklif etmesini engeller. Başkasına aşıksa, ya sevgilisi varsa, ya kalbi doluysa diye diye günler gelir geçer. Maalesef bu erkek size açılmaz.

Bana hiç bakmıyor

Ona bakıyor musunuz? Ona umut veriyor musunuz? Yoksa ona soğuk mu davranıyorsunuz? Sizden hoşlandığını bildiğiniz ve siz de hoşlandığınız erkeğe mesafeli duruyorsanız, ona soğuk ve mesafeli davranıyorsanız size açılmasını beklemeyin. Bu erkek size açılmaz. Çünkü ona umut ışığı yakmıyorsunuz. Biraz da kendinizi dinleyin. Nerede hata yaptığınızı düşünün. Belki de sorun onda değil, sizdedir.

Bilgeis Kadınca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir