Expigment çilleri geçirir mi?

cilt maskeleriExpigment krem cilt lekelerini açar mı, güneş lekelerine iyi gelir mi, şimdi bu konu hakkındaki tecrübelerimi anlatmak istiyorum. Uzun zamandır bu konuyu ele almak istiyordum. Sizlere kendi expigment krem deneyimimi anlatmak istedim. Burun altı bıyık bölgemde meydana gelen oldukça koyu renkli lekelerim vardı. Bu lekelerin tıbbi olarak adı Malezma. Bende tıpki bir bıyık gibi görünüyordu ve oldukça koyu renkteydi.

Bıyık bölgesindeki bu koyu renkli cilt lekemi geçirmek için 1 tüp expigment krem kullandım. Her gece uyku öncesinde leke üzerine expigment sürüyor ve gün içinde güneş koruyucu krem kullanıyordum. O korkunç leke hiç geçmeyecek sandığım günler oldu. Ama Allahtan düzenli expigment kullanımı sayesinde lekeden kurtuldum.

Expigment cildi bazen yakabilir. Bazen acıma hissi de oldu ama bunlar derinin soyulma aşamasında olduğundan ben iyiye yordum. Bir süre sonra derim tamamen soyuldu ve alttan bebek gibi tertemiz ve taze lekesiz cilt ortaya çıktı. Haftada birkaç kez yoğurt maskesi kullanarak cildin soyulma sürecini hızlandırdım.

Şimdi de expigmenti çillerim için kullanıyorum. 1 haftadır düzenli olarak çillere uyguluyorum. Bakalım expigment çillere de etki edecek mi. Yüzde 2 olan türünü kullanıyorum Hiç yüzde 4′lük expigment kullanmadım. O nedenle o türü hakkında bir fikrim yok. Belki de daha etkindir ama alıştığım doza devam ettim.

Çillerimin geçip geçmediğini daha güncel bir yazı ile konu altında anlatacağım. Umarım expigment koyu renk cilt lekemi yok ettiği gibi çillerimi de siler.

“Expigment çilleri geçirir mi?” için bir yanıt

  1. DOGUMDAN SONRA DUDAGIMIN USTUNDE BIYIK GIBI LEKELER OLUSTU 14 AY GECTI DOKTORA GITTM EXPİGMENT KRM VERDI SABAH AKSAM KULLANMAMI SYLEDI GUNESE CIKTIGIM ZAMAN YUZUME ZARAR VERIRMI?YADA AKSAMLARI SURSEM FAYDAZINI GORURMUYUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir