İnsan neden aldatır?

ihanet ve ayrılıkErkek ya da kadın; kimi insanlar sevse bile aldatabilir. En iyi ihtimalle aldatmayı kendine yakıştıramayanlar da başka bir aşk bulmak adına ayrılır. İhanet ya da yeni bir aşk arayışının nedeni sevdiğiniz kişiyi duygusal anlamda doyuramamanızdır. Sevgi ya da ilgi açlığı çeken insanlar aldatır. Kimi duyguların her zaman canlı tutulması gerekir. Eğer aşkınıza gereken zamanı ayırmazsanız aşkınız avuçlarınızdan kayıp gidecektir.

Terk etmenin ya da ihanet etmenin temel nedenleri;

İhmal edilmek
Unutulmak
Hakarete uğramak
Sevgisizlik
İlgisizlik
Aşağılanmak
Önemsenmemek
Duygusal açlık
Romantik arayışlar

Bütün her şeyin temeli öncelikle ilgisizliğe dayanır. Eşi ya da sevgilisi tarafından sevildiğini hissedemeyen, önemsenmeyen, dikkate alınmayan ve duygusal açıdan doyurulmayan kişiler aldatmaya yönelir ya da direkt terk ederek yeni bir aşk arayışına girişir. Eşiniz ya da sevgiliniz sizi aldatıyorsa, bu ihanetin temelinde onu ihmal etmeniz yatabilir.

Aşk ve sevgi beslenmesi gereken duygulardır. Küçük sürprizler, hediyeler, sevgi cümleleri, ufak bir dokunuş, hatır sorma, merak etme, seni seviyorum gibi çok değerli kelimeleri sık sık kullanmak sevgiyi besler ve her zaman ilginin canlı tutulmasını sağlar.

Sevdiğiniz insana, sevginizi yeteri kadar belli etmezseniz, onunla ilgilenmez, onu mutlu etmeye gayret göstermezseniz elinizden kaçacaktır. Her insan duygusal açıdan doyurulmaya ihtiyaç duyar. Bu da ancak sevildiğini hissetmekle mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir