Karbonat Yoğurt Mucizesiyle Tanışın

karbonatlı maskeCildinizde iyileşmiş sivilcelerin bıraktığı koyu renkli izler mi var, hiç geçmeyen çiller, güneşten kalma lekeler, doğum lekeleri, bıyık bölgesinde oluşmuş gölgelenmeler ve daha pek çok renk farklılıkları mı var? Hiç geçmeyen cilt lekelerinden kurtulmak, buzdolabına gitmek kadar kolay desem..Size gereken yoğurt ve karbonat. Ve doğal cilt lekesi giderici peeling maskemiz hazır.

Peeling yolu ile cildimizdeki ölü deriyi soyarak, alttan taze ve temiz lekesiz bebek cildi gibi yeni cildi getireceğiz. Son derece kolay ve pratik bir yoğurt maskesi uygulayacağız. Karbonat mutlaka olmalı ancak eğer şu an evde karbonatınız yoksa karbonat yerine aynı ölçüde kabartma tozu da kullanabilirsiniz. Yine de en etkili olanı karbonattır. Yoğurt da süzme yoğurt olursa daha iyi olur.
Nasıl yapılır?

Bu cilt soyucu doğal peeling maskesi 1 kaşık yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonat ile yapılır. Kıvam sağlaması açısından içerisine 1 tatlı kaşığı yulaf unu ya da mısır unu da eklenebilir. Böylece partiküller daha iyi bir peeling için faydalı olur.

Temiz cilde, göz ve dudak çevresi hariç sürülür. 10 dk beklenir. Islak bir havlu ile nazikçe silinerek cilt ılık su ile yıkanır. Etkili olması için haftada 1 kez uygulayın. En az 6 ay devam edin. Make sonrası nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir