Ramazanda Smothie İçerek Tok Kalmak Mümkün

Meyve sebzelere biraz süt, biraz da yoğurt ekleyerek çok sağlıklı içecekler hazırlayabiliriz. Blendırdan geçireceğimiz bu sağlıklı karışımlar bizim psikolojimizi de beden sağlığımızı da düzene sokacaktır.Uzun süre tok kalmak için şekerli içecekler yerine siz de sağlıklı içecekler tercih edin. Sağlıklı içecekler için sağlıklı meyve ve sebzeler bize yetecektir. Mikser, blendır ya da mutfak robotunuz varsa bu smothieleri kolayca hazırlayabilirsiniz.

Elma, limon, salatalık

Limon, C vitamini açısından zengindir; elmalar pektin ve demirin mükemmel bir kaynağıdır. Neden onlardan mükemmel sağlıklı bir karışım yapmayalım? Bir elmayı ve yarım limon suyunu karıştırıcıda karıştırın ve iki salatalık ekleyin.

Ananas, kivi, salatalık ve limon

Ananas ve kivi, bu inanılmaz derecede sağlıklı içeceğe biraz tatlılık katacaktır. Bu lezzetli tatlıyı yapmak için blenderinizi kullanın: bir kivi, bir salatalık, orta boy ananasın yarısı alıp karışımı biraz limon suyu ekleyin.

Avokado, muz, portakal, otlar ve limon

Avokado, günlük besin alımına kesinlikle dahil etmeyi hedeflediğiniz çok besleyici bir meyvedir. Bazı vitaminler ekleyebilir ve lezzetli bir avokado içeceği yapabilirsiniz. Bir muzu ve bir turuncu kabuğu çıkarın, avokado hamuruna çevirin ve her şeyi karıştırın. Sonra yarım limondan biraz ot, bir bardak su ve meyve suyu ekleyin. Keyfini çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir