Göbeğim Erimiyor

Ne kadar kilo verirsem vereyim şu göbekten kurtulamıyorum..Zayıflıyorum ama göbeğim erimiyor, göbeğimi yok edemiyorum. Göbekten kilo veremiyorum diyenlerden misiniz? Göbek yağlarını yakmak, göbeği zayıflatmak ve karnı düzleştirmek için uzman görüşlerine kulak vermekte fayda var. Göbeğimizi eriteceğiz, ama nasıl?

Yememize çok dikkat etmeliyiz. Göbek yapan ve göbek yakan bir takım gıdalar var.

Göbek yağını artıran gıdalar
Hazır gıdalar, kısmen hidrojene yağlar ve zenginleştirilmiş unlar, dostunuz değil. Bunların ötesinde, trans yağ kelimesini de sakın unutmayın. Her ne pahasına olursa olsun bundan sakının. Araştırmalar, margarinde, makarnada, hazır kurabiye ve krakerlerde bulunan trans yağın göbek bölgesindeki yağlanmayı artırdığını ve vücudun diğer bölgelerindeki yağı, göbek çevresine dağıttığını gösteriyor.

Göbek yağını yakan gıdalar
Fındık, zeytinyağı ve ay çekirdeğinde bulunan tekli doymamış yağ içeren gıdalar yiyin. Diğer yağ yakıcılar; avokado, yeşil çay ve tam tahıllı gıdalardır. Bunları alışveriş listenize ekleyin ve dolabınızı size sağlık ve enerji verecek gıdalarla doldurun. Sonuç mu? ‘Daha ince göbeğiniz’ size teşekkür edecek!”

digiturk.com.tr/droz

Yaşam tarzınızı değiştirin
Yaşam tarzınızda küçük birkaç değişiklik, karın yağlarınızı kaybetmenize yardımcı olarak, hayattan yeniden zevk almanızı sağlar.

Karbonhidratlı yiyecekleri öğlen tüketmek.
Yemeklerinizi yavaş yemek, 20 dakikada sofradan kalkmak.

Uygun porsiyonları gerektiği kadar tüketmek.
Yağ yakmak için, çok fazla kalori tüketmeyeceğiniz uygun bir diyete başlamak.

2 dilim taze ananası ve bir bardak diet süt veya kefirle akşam mönüsünün 2 saat sonrasında tüketmek.
Karın bölgemize yönelik mekik gibi hareketlere yönelmek.

Ayrıca haftalık rutininize bir egzersiz programı da eklemeniz gerekir. Sakın bir anda günde 3 saat egzersiz yapmanız gerektiğini düşünmeyin.

Eğer vücut şekliniz düzgün değilse, egzersize yavaş olarak başlamak önemlidir ve yolunuzu bu şekilde belirlerseniz kilolarınız gitmeye başlar. Haftanın 3 günü, günlük 45 dakika çalışmak fazlasıyla yeterlidir. Abdominal yağları kaybetmenizi sağlayacak gerçekçi hedefler belirleyeceğinize eminim! Haydi gecikmeden başlayın. Karnınızı içinize çekmek yerine o karından kurtulmak daha iyi değil mi?

Karın kaslarını germek için
Yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı bükün, ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Karın kaslarınızı gerin, baş ve vücudunuzun üst kısmını yükseltin. Bu pozisyonda, sırtınızın alt kısmını zemine doğru bastırın. Omuz genişliğinde kavradığınız iple birlikte kollarınızı öne doğru uzatın. Bu pozisyonda, elinizdeki iple yarım daire çizmeye çalışın. Böylece karnınız sıkılaşacak…

Taylan Kümeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir