Kilo vermek için yoğurt yemek şart

kalsiyum-ile-zayiflamaYoğurt yemek diyet için inanılmaz faydalı. Diyet yapan ve kilo kontrolü sağlamak isteyen herkes öğünlerinde sık sık yoğurt tüketmelidir. Yoğurt yüksek oranda protein ve kalsiyum içerir. Ve yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, diyetine kalsiyum katanlar, katmayanlara oranla daha fazla kilo kaybediyormuş.

Kilo vermek için yoğurt yemek şart demiştik ancak göbek yağlarının erimesi için de yoğurt yemeye ihtiyacımız var. Karın yağlarının erimesinde yoğurt yemenin çok etkili olduğu biliniyor.

Yoğurdun yanı sıra, süt ve süt ürünleri, peynir, kırmızı et, tavuk ve yumurta yemek de zayıflamayı olumlu etkiliyor. Protein bakımından zengin beslenmek yağların yakılma hızını artırıyor ve yağ rezervlerinin harcanmasını tetikliyor. Bu arada protein bakımından zengin beslenen ve protein diyeti yapanlara en az 2 litre su içmeleri öneriliyor.

Su, yakılan yağların ve atıkların atılmasını sağlıyor. Su içmeden kilo vermek ise tam bir haya ve hayal kırıklığı. Çünkü zayıflansa bile hem deri çatlakları hem de selülit oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir