Kiraz sapı zayıflatıyor mu ?

kiraz sapı suyuKiraz sapı suyu için ve zayıflayın.evet uzmanlar kiraz sapı suyunun zayıflamaya olumlu etkileri olduğunu ifade ediyor.kiraz sapı suyu şöyle kullanılıyor…

Kiraz sapı suyuyla zayıflama reçetesi..

20 tane kiraz yiyin. Ayrıca bu 20 kirazın sapını kopartıp cevzenin içine atın, içine 2-3 de kiraz katın. Kaynatın… Suyunu için. Bütün aktarlar bilir. Diüretik etkiye sahiptir. Yani vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur. ve böylece ödem attığı için vücudunuzda gereksiz su ve ağırlık olmaz.

ayrıca başka tarif ve kiraz sapının insan sağlığı için faydaları.

Bir litre su içine bir küçük avuç sap konularak hazırlanacak demlemeden günde 3-4 fincan içiliyor. Bu demleme günde 2 kez el ve ayak banyosu şeklinde de kullanılabiliyor. Ya da hazırlanan kiraz sapı demlemesi taze veya kurutulmuş kiraz üzerine boşaltılarak yarım saat bekletildikten sonra süzülerek aynı dozda içilebiliyor.

Kirazın sapları ayrık ve mısır püskülüyle kaynatılarak demlendiğinde ise ayak ve karın şişliğinde, arpayla kaynatılarak elde edilen demlemeyse idrar söktürücü olarak kullanılıyor.

Adanalı aktar Yusuf Değişmez ise kiraz saplarının en çok idrar yolları enfeksiyonları için tercih edildiğini belirterek, kiraz sapı çayının vücuttaki ödemlerin atılmasında da etkili olduğunu söyledi.