Ünlüler Nasıl Zayıflıyor, Zayıflatılıyor?

zayıflamaÜnlü yıldızlar, bi bakıyoruz kilo almış taşmış dökülmüş, bi bakıyoruz zayıflamış fidan gibi olmuş. İşte bu hızlı kilo alıp verme durumuna rağmen nasıl oluyor da hala bu kadar güzel ve çekici olabiliyor. Ünlülerin zayıflama sırlarını merak ediyor musunuz? Ünlü yıldızların uzman diyetisyen eşliğinde zayıfladığını biliyorsunuzdur…

İşte bu uzman diyetisyenlerin; kilo verecek olanlara birçok önemli tavsiyesi var sevgili hanımlar. Bu tavsiyeler sayesinde bizler de ünlü yıldızlar gibi sağlıklı ve hızlı kilo verebiliriz.

İşte çok önemli zayıflama tavsiyeleri:

Beslenmenizden alkol, kafein, et, tuz, şeker ve beyaz unu çıkarın; banyo suyuna epsom tuzu katın ve yüzünüze çamur maskesi uygulayın.

Oz Gracia’ya göre modeller, omega 3 yağı içerek ciltlerine nemli ve parlak görünüm kazandırırken, oyuncular da bu sayede hafızalarını güçlendiriyorlar ve böylece repliklerini hatırlamaları kolaylaşıyor.
Garcia, kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine hızlı bir şekilde yardım eden kısa süreli oruçların savunucusu. İki ya da üç günlük meyve suyu içeren oruç programı uygulamanın güvenli ve sağlıklı bir detoks yolu olduğunu düşünüyor. Bu tarz detoksların kalp hastalıkları ve diyabeti önleyici etkilerini gösteren bilgilere işaret ediyor.

Gracia’nın diyetinde yoğurt (hazmı kolaylaştırır, kalsiyum, protein ve B12 vitamini içerir); hindi, ton balığı, somon balığı ya da tavuk gibi protein kaynakları; süt (kasları güçlendirir, kendinizi aç hissetmenizi engeller) ve kuruyemişler ile olabildiğince çok miktarda meyve ve sebze var.

Garcia’dan öneri: Herkesin diyetlere reaksiyonu farklıdır. Bu nedenle diyetin size uygun olup olmadığını anlamak için yiyeceklerden bir kısmını deneyin ve size kendinizi iyi hissettirip hissettirmediğini gözlemleyin. Katılacağınız önemli bir etkinlikten iki hafta önce buğday unu içeren besinleri yemeyi bırakın. Çünkü bu, şişkinlik yaratır. Aynı şekilde yüksek fruktozlu mısır şurubu, tahıl nişastası, yulaf ezmesi, tereyağı, sığır eti ve fast food’lar da öyle. Bunlardan uzak kalmayı başaramazsanız bitter çikolata çok işinize yarar. Çünkü bitter nefsinizi köreltmenize yardım eder ve sizi sakinleştirir.

Jennifer Lopez, Gisele Bündchen ve Prenses Middleton’ın diyetisyeni: Pierre Dukan
Dukan, kendi adını verdiği diyet kitabı Fransa’da 1,5 milyon satan bir uzman. Her daim zayıf görünen Fransız kadınları yanılmış olamazlar, değil mi? Aynı şekilde Kate Middleton’ın, annesi Carole Middleton’ın izinden gitmiş olması, daha sonra kardeşi Philippa’nın da Dukan diyetine başvurması tesadüf değildir herhalde.

Dr. Dukan’ın geliştirdiği diyet, tam bir protein diyeti. Yağsız proteinleri, süt ürünlerini, balık ve kümes hayvan etini içeriyor. Diyet dört aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada sadece protein yiyorsunuz; ikinci aşamada sırasıyla “sebze ve protein günleri” ve sadece “protein günleri”ne göre besleniyorsunuz; üçüncü aşamada her gün protein ve sebze günü ama haftada iki kez “kutlama öğünü” kapsamında istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz; dördüncü aşamada ise ne seviyorsanız herhangi bir sınırlama olmadan yiyebiliyorsunuz, ancak haftada bir gün sadece protein günü olarak kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir