Elma Sirkesi İştah Kapatıyor

elma sirkesi yapılışıElma Sirkesi İştah Keser, sağlığa sağlık katar. Elma sirkesi içerek siz de daha sağlıklı zayıflayabilirsiniz. Evde yapacağınız doğal, ev yapımı, katkısız, sade elma sirkesi sayesinde güçsüz kalmadan, iştahınız kesilecek. Daha az yiyeceksiniz. Daha fazla kalori harcayacak ve daha enerjik olacaksınız. Elma sirkesinin faydaları zayıflama üzerine düşünüldüğünde özellikle iştah kapatmaya ve enerji vermeye yöneliktir. Diyet yaparken en büyük sıkıntı da düşük enerji ve güçsüzlüktür.

elma-sirkesiElma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Elma sirkesi yapacağınız elmalar doğal köy elması olursa çok daha iyi bir sirke elde edersiniz. Çürüklü, ilaçlanmamış, kurtlanan köy elmaları doğal elmalardır. Boyları küçük olur. Elma sirkesinin mayası yine elma sirkesidir. Doğal elma sirkesi varsa elinizde onu maya olarak kullanabilirsiniz. 5 litrelik cam bir kavanoz alın. 1 kilo elmayı kabuklarıyla beraber küp küp doğrayın ve kavanoza koyun. Üzerini, cam kavanozu dolduracak kadar klorsuz içme suyu ile doldurun. İçine 1 dilim bayat ekmek, 5-6 adet nohut, 1 yemek kaşığı da elma sirkesi ekleyin. Kavanozun ağzını bezle kapatın. Karanlık ve soğuk bir yerde mayalanmaya bırakın. Buzdolabına koymayın. Güneşe ve ışığa da maruz kalmamalıdır. Elma sirkesi 40 gün içinde hazır olacaktır.

Doğal elma sirkesiDoğal Elma Sirkesi Nasıl İçilir?

Marketten aldığınız hazır elma sirkesini bu şekilde kullanmayınız. Zayıflamaya faydası olmadığı gibi, midenize de zararı da dokunacaktır. Doğal elma sirkesi için vermekteyiz bu zayıflama tarifini. Her sabah uyanır uyanmaz 1 büyük su bardağı içme suyuna 1 yemek kaşığı doğal elma sirkesi koyun. Su ılık olmalıdır. Bu suyu yavaş yavaş içiniz. Aynı şekilde gece uyumadan önce de yine 1 büyük bardak suya 1 yemek kaşığı doğal elma sirkesi koyup içiniz. Bu kürü her gün böylece sürdürünüz. En az 40 gün boyunca her sabah ve her gece elma sirkeli suyu içiniz. Zayıfladığınızı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir