Ayrılık Düşünen Erkek

Ayrılmayı düşünen, soğuk davranan, sevmeyen, size ilgi göstermeyen, sizinle konuşmayan ve size kötü davranan erkek genellikle size hayatı dar eder ve sizi ayrılığa zorlar. O ayrılmak ister ama ayrılık fikrini sizin ortaya atmanızı bekler. Bunun nedeni ayrılığın yükünü ve suçunu tamamen size atmaktır. Böylece biraz olsun vicdanını rahatlatmak ister.

Erkekler ayrılmayı düşündüğünde…

Ayrılamayı kafasına koyan erkeğin ilk sözü biraz ara verelim, olur. Bu ara onun ayrılığa hazırlık sürecidir. Ama size hayatında başka sorunlar olduğunu, bu soğuk hallerinin sizinle ilgili olmadığını, bu sorunlarının tamamen sizin dışınızda olduğunu söyler.

Oysa gerçekten seven erkek her şeyi sevgilisiyle paylaşır. Her konuda fikir ve yardım alır.

Ayrılmaya hazırlanan erkek sizi aramaz. Siz aramadığınız sürece aramaz. Merak etmez. Hayatınız hakkında önemli gelişmeleri umursamaz. Kısaca sizi yok sayar.

Oysa gerçekten seven erkek sizin ile ilgili en ufak detayları bile bilmek ister. Sizi yakından takip eder. Önemser.

Ayrılmaya çalışan erkek kendini sizden soğutur. Size kötü davranır. Sesini yükseltir. Hakaret edebilir. Sizi sık sık eleştirir. Hak etmediğiniz halde sürekli her tartışmada hatayı sizde bulur. Saçma bahanelerle sürekli kavga çıkarır ve sonunda ya orayı terk eder ya da telefonu kapatır ve aradığınızda açmaz. Bu tamamen caydırma politikasıdır.

Oysa seven erkek merhametli olur ve sevgilisini daha fazla üzmeyi göze alamaz.

Ayrılık düşünen erkek ailesini bahane eder. Ailem seni istemiyor, annem seni sevmiyor, ailem beni bir kızla evlendirmek istiyor, ailem sana karşı..Gibi yalanlarla sizi hayatından çıkarmaya çalışır. Bu erkeklerin genellikle kullandığı bir ayrılık bahanesidir.

Oysa seven erkekler aşkları için mücadele eder ve ailesini de bu konuda ikna eder.

“Ayrılık Düşünen Erkek” için 2 yanıt

  1. Ah erkekler. Bi defa da dürüst olsanız ne olur, çok mu zor dürüst olmak. Dürüst değiller işte. Tek sorun da mu maalesef..

  2. peki ben ayrılmak istemiyorsam bu davranışlara karsı ne yapmalıyım en azından ilişkimize bir sans daha verebilmek için ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir