İlk Buluşmada Erkeklerin Sevdiği Nasıl Anlaşılır?

erkekler ne severİlk buluşma için size birkaç tüyo vermek istedim. İlk buluşma sonrasında analiz yapmaya ne dersiniz? İlk buluşmadan sonra erkekler çoğu zaman niyetlerini belli eder. Bir erkeğin hakkınızda ciddi düşünüp düşünmediğini kolayca anlayacaksınız. Buluştuğunuz erkek sizden hoşlandı mı? Aradığı tek gecelik bir ilişki mi yoksa, uzun vadeli bir sevgi mi? Sizinle neden buluştu?

İlk buluşmada bir erkek;

Sürekli size dokunuyor,
Söylediklerinizi pek de dinlemiyor sanki,
Aklı başka konularda gibi, muhabbeti pek sarmıyor,
Konuyu sürekli mahrem yerlere getiriyor,
Ciddi konulara hiç girmiyor,
Sizi tanımak amaçlı sorular sormuyor,
Kendi hakkında yuvarlama bilgiler veriyor,
Geleceğe dair konularda tamamen sessiz,
Sık sık elinizi tutmaya çalışıyorsa eğer,

Bu erkeğin niyeti tek gecelik bir ilişki. Muhtemelen ertesi gün sizi aramayacak. Hatta umduğunu bulamadıysa buluşmayı erken bitirecek. Bu erkekten uzak durmanızda fayda var. Bu tip erkekler, cinsel anlamda bir partner arar ve niyetleri asla ciddi değildir.

Aklınızda bulunsun;

Bilmenizde yarar var; gerçek aşkı belirleyen 4 önemli nitelik.

  • Gerçek aşkta taraflar birbirlerinin benliğini yüceltmek ve yaşamlarını zenginleştirip renklendirmek isterler. Aşk konusunda uğraşanlar gerçek aşkı belirleyen 4 önemli nitelik ortaya koymuşlardır. Bunlar şöyle sıralanabilir:
  • Gerçek aşk tarafların karşılıklı “empati“ anlayışını içerir. Seven kimse, sevdiği kişinin duygu ve yaşantılarını anlar ve paylaşır.
  • Seven kimse, sevilenin iyilik, mutluluk ve gelişmesi ile derinden ilgilenir.
  • Seven kimse, kendi olanaklarını ve kaynaklarını sevilen kişinin iyilik, mutluluk ve gelişmesini sağlayacak bütün çabalara geniş anlamda katılır; ancak, onun benlik bütünlüğünü, davranış bağımsızlığını asla kısıtlamaz, saygı duyar.
  • Seven kimse, kendi olanaklarını ve kaynaklarını sevilen kişinin iyilik, mutluluk ve gelişimi için sunmaktan büyük zevk duyar.
  • Görülüyor ki gerçek aşkta empati, başkalarını sevmek, bilgi, anlayış, kabul ve saygı vardır. Sevme yeteneği doğuştan gelen bir özellik değildir, yani öğrenilir.

“İlk Buluşmada Erkeklerin Sevdiği Nasıl Anlaşılır?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir