İşte Sizi Aldatan Erkek

terk eden erkekİşte, sizi aldatan, size ihanet eden ve kısa süre içinde sizi terk edecek olan o erkek! Bu erkeğin hallerinden biraz söz edelim. Bakalım bu erkek size de tanıdık gelecek mi. Muhtemel bir ihanet ve terk edilmenin acısını daha az hissetmek ve terk edilmeden terk etmek için bu ipuçlarına dikkat edin. Terk edilen değil de en azından terk eden olmak içinizi biraz olsun rahatlatacaktır.

Ayrılmak isteyen, sizi gözden çıkaran, terk etmeye hazırlanan, hepimizin kullandığı ‘soğuma’ olayını yaşayan erkekler kadınları belli etmeden ama acı verici bir şekilde içten içe bitirir.

Ayrılmayı kafasına koymuş erkek profili:

 • Ararsınız telefonlarınıza cevap vermez.
 • Her hareketiniz ona batar, sık sık şikayet eder.
 • Sizinle ilgilenmez, tamamen ilgisiz davranır.
 • Konuşmaz, sohbet etmez, dinlemez.
 • Sizden uzaklaşır, çoğu zaman bir bahane bularak sizden kaçar.
 • Size dokunmaz.
 • Öfkelenir, çoğu zaman daha agresif biri olarak çıkar karşınıza.
 • Sizi yakın çevresinden soyutlar.
 • Ailesiyle tanıştırmaz.
 • Arkadaşlarından uzak tutar.
 • Sizin ayrılmanız için size gizli bir psikolojik savaş açar.

Aldatmayan erkek var mı?
Çocuk doğduğu zaman içgüdüleriyle doğar. Tanımı gereği içgüdü bir şeyi arzular ve elde etmeye çalışır. Elde ettiği zaman doyar. Anne-babanın en önemli görevlerinden biri çocuklara içgüdülerini kontrol etmeyi öğretmeleridir. Bireylerin cinsel içgüdüleri kontrol etmesini de toplum ve özellikle ebeveynler bir şekilde öğretir.

Toplumun ahlakını çocuğa anne-baba öğretir. Güdüleri ve istekleri denetlemeye öz denetim dersek, bazı insanlar öz denetimi iyi öğrenir, bazıları ise öğrenmez. Bazı erkekler cinsel dürtülerini denetlemeleri gerektiğini öğrenirler ve bundan şikayetçi olmazlar. Bu erkekler aldatmaz. Neticede karşı cinsle yasak ilişki kurmazsan ölmüyorsun.

Aldatmayan erkeklerin genel profili nasıldır?
Davranışlarını kontrol etme becerileri iyi gelişmiş, düşünce yapıları ve değer sistemleri davranışlarıyla uyumlu oluyor. Mesela hayatı boyunca çocuklarına ahlaklı olmayı öğretmeye çalışan bir baba, bunu davranışlarıyla da gösterip karısını aldatmıyor.

Tüm erkekler arasında aldatmayan erkeklerin oranı nedir sizce?

Yüzde iki falan olduğu söylenir ama bence sanıların aksine aldatmayan erkek oranı yüzde ikiden daha yüksek.

Hangi tür aldatmalar boşanmayla sonuçlanırsa daha iyi olur?
Aldatmayı adet haline getirmiş olan adamlar var. Aldatmadan duramayanlarla mümkünse evli kalınmasın derim. Çünkü çok yıpratıcı oluyor. Tabii gerçekten değişmek isteyenleri bu söylediğimin dışında tutuyorum. Bir de çift kendi arasında kopmuşsa, arada duygusal bir mesafe varsa, cinsellik ortadan kalkmışsa ya da eşler aynı evde yaşamalarına rağmen fazla bir şey paylaşmıyorlarsa ayrılmak her iki taraf için de daha iyi olabilir.

Başından aldatma geçmiş bir ilişki genellikle evlilik terapisi ile kurtulabiliyor mu?
Evlilik terapisi büyük ölçüde işin içinde oluyor ama kurtuluş travma terapisiyle oluyor. Aldatma bir travmadır çünkü. Travmayla ilgili teknikler uygulanırsa problem daha hızlı şekilde çözülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir