Ev yapımı doğal deodorant tarifi

Çok terliyorum, ter kokuyorum, kotukaltlarım aşırı terliyor, terim kokuyor ve ter kokusu beni rahatsız ediyor, diyenlerden misiniz? Terlemenize rağmen kimyasal madde deposu deodorantları kullanmak istemiyor musunuz? O halde ev yapımı deodorant deneyin. Evde nasıl deodorant yapacağınızı öğrenin ve ter kokusuyla doğal yollardan mücadele edin. Karbonat ter kokusu mücadelesinin ilk silahı. Karbonatın yanı sıra başka doğal malzemelerimiz de var tabi.

Hindistancevizi Yağı ile Ev Yapımı Doğal Deodorant

  • 5 çorba kaşığı hindistancevizi yağı,
  • 1/4 fincan  mısır nişastası,
  • 1/4 fincan kabartma tozu,
  • uçucu yağlar (örneğin, lavanta veya çay ağacı) gerekir.
  1. Bir kapta kabartma tozu ve mısır nişastasınız birleştirin ve çatalla karıştırın.
  2. Yaklaşık 4 çorba kaşığı hindistancevizi yağı ile başlayın ve bir macun haline getirerek kabartma tozu karışımına ilave edin.
  3. Deodorantı küçük, hava geçirmez bir kapta saklayabilir veya boş bir deodorant  dağıtıcısına koyabilirsiniz.
  4. Eviniz 75 ° F’ın üstünde ise, soğk ortamda muhafaza etmeniz gerekebilir, zira hindistancevizi yağı buna yakın sıcaklıklarda erir.

NOT: Pişirme sodası yani karbonat kokuyu emer, mısır nişastası nemi emer, hindistancevizi yağı birbirine yapışarak antimikrobiyal özellikler sunar ve çay ağacı yağı bakterileri öldürür. Diğer uçucu yağlar da hoş kokmasına yardımcı olur.
Yaptığınız şekline bağlı olarak, deodorantı direkt olarak koltuğunuza veya parmaklarınızla uygulayabilirsiniz.

Bu ürünler ter kokmamanızı sağlayacaktır. Ayrıca, terleme vücudunuz için önemli detoksifikasyon yoludur ve ter bezlerinin tıkanması muhtemelen çok sağlıklı bir seçenek değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir