Evde saç rengini koyulaştırmak

evde saç rengini koyu yapmakSaç renginiz beyazsa, beyaz saçları bu yollarla daha koyu bir renge döndürebiliyorsunuz. Evde, doğal ürünlerle kendi kendinize saç rengini koyulaştırabilirsiniz. Böylece hem doğal hem de ekonomik bir bakım uygulamış olursunuz. Bu yöntemler sarı ve beyaz saçlarda daha etkili olmaktadır. Ve en az 1 ay sonunda saç koyulaşmaktadır.

Saç rengi evde nasıl koyulaştırılır? Evde saçının rengini koyulaştırmak isteyenler için güzel bir tarif. Hem ev yapımı, hem doğal, hem de son derece basit bir tarif. Saçınızın rengini birkaç ton kadar koyulaştırmak istiyorsanız işte buyrun, ev yapımı saç koyulaştırıcı kür..

Saç rengini koyu yapmak için size lazım olan şey kahve. Evet bildiğimiz kahve..

Bir miktar sert kahveyi pişirin ve soğumaya bırakın.
Soğuyan kahveyi bir kaseye dökün.
Bir kaç kez saçlarınızı soğuk kahveyle yıkayın.
Soğuk suyla saçlarınızı durulayın.
Son seferinde bir kaç dakika saçlarınızda bekletin.
Her zaman kullandığınız şampuanla saçları yıkayın ve kurulayın.

Kahve saçların renginin bir kaç ton koyulaşmasını sağlar. Ancak en etkili sonuçlar açık renkli saçlarda görülmektedir. Aynı etkiyi siyah çayla da elde edebilirsiniz.

Birkaç doğal saç koyulaştırıcı solüsyon tarifi daha:

Adaçayı

Adaçayı açık yeşil renkte olmasına rağmen Saç renginin koyulaşmasına yardımcı olur.

Saçlarınıza uygulayacağınız solüsyonu hazırlamak için. Yarım bardak Kurutulmuş Adaçayını 2 bardak suyun içine bırakın yaprakların iyice rengini salması için 2 saat boyunca Sıcak suda bekletin. Daha sonra Ada çayının yapraklarını ayırarak süzün. Bu solüsyonun iki saat beklettikten sonra Saçınıza uygulayın. Daha sonra saçınızı güzelce durulayın. İlk başlarda günlük olarak bu uygulamayı yapabilirsiniz. Saçlarınızın koyulaşma durumuna göre, bu saç bakımını haftada bir kere yapmanız yeterli.

Siyah Çay

Günlük yaşantımızda sıkça kullandığımız çay, Saçlarımızı koyulaştırmakla kalmayıp aynı zamanda parlak bir görünüm kazandırır. Günlük demlediğiniz çayın kalanınıda kullabilirsiniz. Demleyeceğiniz ve sonra soğumaya bırakacağınız çayı, saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçınıza uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı normal bir şekilde durulayın. Bir ay boyunca düzenli bir şekilde yaptıktan sonra, saçınızın daha koyu görünmesini sağlayacaktır.

Biberiye

Biberiyede saç renginin koyulaşmasını sağlar. 1 bardak kaynamış su içerisine 3 çay kaşığı biberiye kurusunu ekleyin. 1 saat bekledikten sonra, süzerek saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Daha sonra durulayabilirsiniz.

Biberiye ile hazırladığınız bu solüsyonu adaçayı ile karıştırarakta yapabilirsiniz

“Evde saç rengini koyulaştırmak” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir