Parfüm nasıl saklanmalı

kalıcı parfüm kokusuEvde parfüm nasıl saklanır, parfümün kokusunun daha uzun süre kalıcı olması ve uçmaması için parfümü nerede ve nasıl saklamak gerekir? Parfümlerinizin en az 5 ay dayanmasını ve kokusunu kaybetmemesini istiyorsanız işte evde parfüm saklama teknikleri..

Parfümünüzü ilk kez kullandıktan sonra kutusunun içinde, güneş ışığından uzak kalacak şekilde ve kesinlikle kapağı kapalı saklamalısınız.

Sanılanın aksine parfümler çok soğuk ortamlarda ya da buzdolabında saklanmamalıdır. Bu soğuk ortam parfümün kokusunun değişmesine ve bozulmasına neden olur. Bu şekilde saklanan parfümler eskisi gibi güzel kokmayacaktır.

Direkt gün ışığından uzakta, kutusunda, karanlık bir yerde ve normal hava ısısında saklanan parfümler 1 seneye kadar dayanabilir.

Parfümünüzün teninizde daha uzun süre kalmasını istiyorsanız boyun, ense, dirsek içleri ve bileklere sıkmayı deneyin. Saç fırçanıza da bir miktar parfüm sıkarak saçlarınızı tarayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın da güzel kokmasını sağlamış olursunuz.

Ne kadar kaliteli ya da kalıcı olursa olsun parfüm kokusunun kalıcılığı ilk 4 saatten sonra kaybolur. Aşırı parfüm sıkmak da bu kalıcılığı etkilemez. Onun için tek seferde fazla parfüm sıkmak yerine belirli aralıklarda 3-4 saatte 1 kez parfüm sıkmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir