Beyaz tenliler için makyaj tüyoları

Beyaz tenliler için en önemli unsur beyaz bir tene sahip olduğunuzu hatırlamaktan geçer.
Başkalarının yüzünde güzel duran bir makyaj, sizi bir palyaço gibi gösterebilir.

Öncelikle dudak veya gözlerinizin insanlar tarafından farkına varıp varılmadığına karar verin. Siz en çok hangi özelliğinizi beğeniyorsunuz ve diğer insanlar nelere iltifat ediyor bir düşünün. Diğer özelliklerinizi doğal bırakıp, bir özelliğinize odaklansanız bile inanın mükemmel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Gözler

Eğer gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız , kirpiklerden başlamak en iyisidir . Öncelikle şunu söylemeliyim ki, koyu renk kirpikler gözleri vurgular bu nedenle güzel bir rimele para yatırmayı tercih edin.

Kahve veya kahve siyah renkte rimel size koyu gelebilir. Siyah renk ise,takma kirpik etkisi yaratacaktır. Rimel sonrasında göz kaleminizi uygulayın.Yalnız kalemin sert olmamasına dikkat edin, yayılabilir ve tüm gözünüzü yıkamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle daha açık renkte veya şeffaf bir göz kalemi tercih edin.

Farınızı göz renginize göre seçmek isteyebilirsiniz. Genellikle beyaz tenlilere uygun renkler; pembe, gri, yeşil, mavi, mor ve tonları ek olarak da açık kahvedir.

Dudaklar

Beyaz tenliler, koyu renklerden uzak durmalıdır. Sadece dudak parlatıcısı sürmek zorunda değilsiniz fakat cildinize hayranlık uyandıran ve sizi bunaltmayan renkleri tercih etmelisiniz. Sizin için uygun renkler ise; açık pembe, şeker pembe, parlak ve domates kırmızısı, kayısı ve açık mordur. Dudak kalemi kullanmayı da unutmayın.

Allık

Beyaz tende; açık pembe, pembe-kahve, domates kırmızısı, erik kırmızısı,mercan, açık mor, açık mor-kahve, gül ve gül kurusu gibi renkler hoş durur.
Unutmayın ki, az bile sürseniz uzun süre kalacaktır.

Fondöten

Beyaz tenliler genelde soğuk bir ten rengine veya pembemsi bir tene sahiptir. O yüzden fondöteninizi doğru seçmelisiniz. Çok açık renk sizi küllü, çok koyu renk ise çok kırmızı gösterir. O yüzden doğru renkte bir fondöten seçmek için zaman sarfetmeniz gerekebilir ama buna değer

netten alıntı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir