Kuru Saçlar İçin Yumuşatıcı Saç Bakımı

Saçlarım semsert. Kuru ve kırılgan bir saç yapım var. Saç kremi kullanmadığım zamanlarda saçımı taramam tam 1 saat sürüyor. Kuru saç telleri, kuru saçlar, sert oluyor ve saçlar kırılıyor. Zamanla kuru saç uçları oldukça hırpalanıyor. Kuru saçların daima daha ipeksi ve parlak olması için özel bir dikkat gerektirir. Kuru ve sert saç tipi için organik maskelerle yapılan doğal bakım, saçları temel besinlerle doyururken çevresel faktörlerden korur.

Kuru saç, çoğu modern kadın için kırık ve donuk görünen gerçek bir kozmetik sorundur. Kuru saçların bakımı ve rehabilitasyonu için kuru saçlar için doğal ilaçları keşfedebilirsiniz . Doğal saç maskelerini kullanmanın en popüler faydaları saçınıza zarar vermeyecek zararlı kimyasalları içermemesidir.

Ev yapımı besleyici saç maskeleri yapmak gerçekten eğlencelidir. İşte birkaç etkili tarifleri ve hepsi temelde herhangi bir saç tipi de uygun olabilir.

Doğal yağlı maskeler zayıf ve hasarlı saçlar için özellikle yararlıdır ve saçları besleyen ve onaran ve saç dökülmesini önleyen doğal içerikler içerir. Bitkilerin su özleri etkili bir şekilde saç büyümesini arttırır ve uyarır. Saçınızı yıkarken bitkisel kaynatmayı veya infüzyonu sabun gerekmeden kullanmanız gerekir. Saçları yıkadıktan sonra hafifçe sıkarak bir havlu sarın.

Çok Kuru Saçlar Nasıl Tedavi Edilir?

Aşırı kurutulmuş ve hasar gören saçlar, kıllar perma veya saç dökülmesi durumunda aloe ve ballı maske önerilir. Saç maskesini şu şekilde hazırlayabilirsiniz: Bir çay kaşığı aloe, bir çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı hint yağı karıştırın . Ortaya çıkan karışım yıkamadan önce saçınıza yarım saat sürülmelidir. Saçları şampuanla yıkadıktan sonra papatya infüzyonu ile durulayın.

Bal kuru saçların tedavisinde yaygın olarak kullanılır . Bal bir nemlendiricidir; Çeker ve nemi tutar. Bu, hasarlı veya kuru saçlar için iyi bir seçimdir. Aynı zamanda antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve etkili bir temizleyici haline getirir.

Zeytinyağlı Saç Maskesi

Kuru saçlar için bal, yumurta ve zeytin yağı maskesi de önerilir.

Hazırlamak için bir yumurta sarısı, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı bal ve iki tane ezilmiş sarımsak karışık karışımı karıştırın. Maskeyi saçın tüm uzunluğuna uygulayın ve kafa derisine sürtün. Sonra baş havlu ile sarılmalıdır. Maskeyi 40 dakika tutun. Prosedürden sonra, saçınızı en sevdiğiniz şampuanla yıkamanız gerekir.

Zeytinyağı kuru saçları tedavi etmenin en iyi yoludur.

Zeytinyağı, kafa derisi sağlığını geliştiren ve kepeklenmeyi önleyen anti-inflamatuar özellikler içerir. Yüksek saflıkta mono-doymamış yağ asitleri ve saç büyümesi için önemli bir antioksidan olan vitamin E bakımından zengin bir yağ.

Zeytinyağının alerjik reaksiyona neden olması muhtemel değildir, bu da hassas ciltler ve saçlar için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir