Siyah Maskenin Faydaları

maskeSiyah maske doğal bir çamur maskesi. Paketi açtığınızda burnunuza gelecek kokudan da anlıyorsunuz bunu. Küçük paketler şeklinde 12 paket olarak satılan siyah maske, adından da anlaşılacağı üzere simsiyah zift gibi bir ürün. Çamur kokuyor. Hani kalmış bitkiler çamurda çürür de bir koku oluşur ya, aynen öyle bir kokusu var ve bu kokudan da anlayabiliyoruz doğal olduğunu.

Siyah maske, doğal bir çamur maskesi demiştik bu nedenle ciltte yan etkileri olmuyor. Cilt bu maskeye karşı değişik reaksiyonlar vermiyor ve bütün cilt tipleri uygun. Sivilce ve akne sorunu olanlar ayrıca kırışıklık ile de sorunu olanlar için güzel bir ürün diyebilirim. Denediğim kadarıyla, ilk kullanımda bile etkisi oluyor hanımlar.

Bende de siyah nokta sorunu var. Özellikle siyah noktalardan kurtulmak için almıştım. Halen daha kullanıyorum. Umarım zamanla komple çözülür sorunum.

Siyah Maskenin Faydaları

Soğuk su paketlerinden daha uzun süre nem tutar.
Siyah Maskedeki soğuk nem derinin gözeneklerini serbest bırakır, kanı yüzeye çeker.
Sivilce (akne) ve siyah nokta oluşumunu önler, onarır.
Uygun cilt pH’ını sağlar.
İçindeki polifenoller sayesinde doğal hormon dengesini sağlar.
İltihap ve ödem gidermeye yardımcıdır.
Yaşlılık görünümünü giderir (anti-aging etki).
Cildi yeniler.
Cilt yüzeyindeki zehirli maddeleri yok eder (detox etki).
Cildin normal rengini sağlar (toning etki).
Cildin daha hafif hissedilmesini sağlar.
Temizleme özelliği, ölü hücreleri yeniler, cildi sıkılaştırır.
Doğal olarak kullanılır, herhangi bir zararı yoktur.
Siyah Maskenin herhangi bir yan etkisi gözlenmemiştir.

Siyah Maske nasıl kullanılır?

Siyah Maske her türlü cilt tipi için tüm vücutta güvenle kullanılabilir. Kullanmadan önce cilt temizlenir, Siyah Maske el veya maske fırçası ile yüz veya dekolte bölgesine uygulanarak ciltte tamamen kuruması beklenilir. Bekleme süresi takriben 30 dakika sürecektir. Daha sonra ılık su ile dairesel hareketlerle masaj yaparak maske ciltten uzaklaştırılır. Haftada 2-3 uygulama tavsiye edilir. Uygulamadan sonra cilt dinlendirilir, 2 saat sonra polifenol içeren gözaltı kremi, nemlendirici ve yenileyici kremler kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir