FACEBOOK ÇILGINLIĞI

Facebook kullanıcıları artık daha da çok büyük rakamlarla ilerliyor. Herkesin artık bir facebook hesabı var. Ve hesaplarında istedikleri gibi resimlerini profil resimleri olarak kullanabiliyorlar. Özel gün anı ya da gezintilerini albüm şeklinde birleştirebiliyorlar. Aynı zamanda albümlerindeki gizlilik ayarlarından fotoğraflarını kimlerin görüp görmeyeceklerini de ayarlayabiliyorlar. Çıkan haberlere göre facebook gizlilik konusunda kullanıcılarını sömürdü tepkileri gelmişti. Profil resimleri herkes görebiliyor gibi ve gizlilik ilkelerinden kullanıcıların bazı kesimlerinin hep severek kullandığı ilkeler kalkmıştı.

Daha sonra bu durum düzeldi. Düzelmesi de şöyle oldu; kullanıcılar hesaplarını gizlilik ilkelerinin kaldırılması halinde kapattılar. Ve ayrıca da gruplar oluşturuldu sayfalar yapıldı beğeniler ile gruplardaki çoğunluklar ile seslerini facebook genel yönetimine duyurdular. Bu duyuru değişimi sağladı.

Ama o değişimden sonra profillerini kapatan kişilerin kaçı geri döndü ve tekrar hesaplarını aktive etti bilemeyiz tabi. Kullanıcılar sosyal ağlarda güvenliğe ve paylaşmış oldukları bilgilerindeki özel kriterlere dikkat ederler. Yönetime güvenmek isterler. Paylaşımlarının garantide olduklarını bilmek isterler.

Facebook, en popüler sosyal ağlardan bir tanesi… Onun sayesinde eski ilkokul arkadaşlarınızı bulabilirsiniz, bu siteye üye olmak demek iş ortamındaki arkadaşlarınızla daha da çok paylaşacağınız şeylerin olması demek ve aile içindeki bireylerle gerekse de uzakta olup görüşemediğiniz kişilerle resimlerinizi videolarınızı müziklerinizi ve diğer dinletilerinizi paylaşabileceğiniz ortamlar sunar.

Tüm bu imkanlar karşılığında bir de kendinize erkek arkadaş ya da kız arkadaş edinebilirsiniz.

Bir bakıma chatleşebileceğiniz de bir platform sunuyor size. Bu ortamda kullanabileceğiniz kolay ve basit bir platform. Kullanımı gerçekten kolay. Çevrim içi ve çevrimdışı kayıtlar altında durumlarınızı güncelleyebiliyorsunuz.

Gittikçe artan popülerliği facebook, alt yapı olarak iyi kaldırıyor. Bundan sonra ilerleyen yıllarda daha da büyüyecek olan facebook, bakalım popülerliğini nereye kadar götürecek.

Sitenin Meleği.