Güçlü bir kadın olmanın yolları

Toplum kadınlara büyük yükler yükler ve sıfatlar koyar: anneleri, eşleri, kızları, arkadaşları, patronları olarak biz kadınlar toplumun her alanında mücadele etmek zorundayız. Biz kadınlar daima güçlü olmak zorundayız. Güçlü bir kadın olarak bütün zorluklara karşı tek başımıza dimdik mücadele etmeliyiz. Özellikle erkekler karşısında asla boyun eğmemeliyiz. Aşkta ve evlilikte her zaman bir adım önde ve güçlü bir kadın imajı çizmeliyiz. Pek bunu nasıl yapacağız? Güçlü bir kadın olmanın kuralları işte burada!

Gerçek güçlü bir kadın nasıl olmalı?

Yalnızlık onun için bir armağandır

Gerçek ve güçlü bir kadın, yalnız olduğu zamanı sever ve takdir eder. Tek başına kalmamak için rastgele insanları hayatına getirmez. Kendine vakit ayırmaktan zevk alır. Onu kurtarmanın ve hayatını sakin ve anlamlı bir şekilde doldurmanın yollarını arar, bulur.

Gerçek bir kadın mutluluğu takip etmez

Güçlü kadınlar mutluluğun peşinden koşmazlar ya da mutluluğu yarına ertelemezler. ANI YAŞARLAR. İçinde bulundukları zamanın tadını çıkarırlar. Canları ne yapmak istiyorsa yaparlar. Yaşıma uymaz ya da bana yakışmaz diyerek sevdikleri kıyafetleri giymekten geri durmazlar mesela. Ya da saçlarını istedikleri renge boyarlar.

Öz güvenli kadınlar her zaman mutlu olur

Güçlü bir kadın, yaşından yararlanır. 20 veya 60’da bir şeyler yapmanın ‘çok geç’ veya ‘çok erken’ olduğunu düşünmez. Korku veya iç tabuları gizlemek için yaşını bahane etmez. Her yaşın kıymetini bilir. Yaş konusunda sendrom sahibi olmaz.

Gerçek bir kadın her yaşta her şeyi yapabilir. Bu yüzden yapacak vaktimiz olmadığı için pişmanlık duymaz. Hâlâ yapabilir! Bu, kendine bakmadığı ve iyi görünmeye çalışmadığı anlamına gelmez. Hem görünüş hem de davranış açısından 20 yaş küçük olduğunu varsaymaz. Her yaşta kendi güzelliğini, cinselliğini ve cazibesini bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir