ISRARCI OLMAMANIZ GEREKEN ANLAR

Bazı durumlar vardır ki hayatımızda eşimizin üzerine gitmememiz gerekir. Ve gittiğimiz de daha da büyüyen konular özellikle çok can sıkıcıdır. Kendimizi frenleyemez ve kendimizi bu durumdan içeri doğru alamaz durumlarda olabiliriz. Biliriz aslında ısrarcı olmamız gerektiğini üzerine gitmememiz gerektiğini ama yapamayız. Bu kimi zaman bize bağlı olarak olur, kimi zaman da aslında konunun ısrar edip etmememiz gerekliliği konusunda olabilmektedir. Bu durumlara karar verebilmenin önemi birbirinizi tanımanız huylarınızı ve özelliklerini ölçebiliyor olmanızdır.

Bu durumları bir ele alalım.

– Erkekler için özellikle eve geç geldikleri zamanlar sorgular canlarını sıkar. İşten eve gelir yorgun argın ve mesaiye kalmak yeterince sinir ve stres yapmışken evde de eşi ile ısrarcı tavırlar ve neredeydin nerede kaldın gibi sözler hiç hoş olmaz. Burada ısrar etmek eşinizi sade ve sadece kızdıracak aranızda tartışma çıkmasına neden olacaktır.

– Eşinizin telefonunu karıştırmak konusunda ad ısrarcı tavırlar sergilememelisiniz. Bayanlar kadınlara göre daha teknolojiden uzak olabilir. Telefonlarının da yanlışlıkla bir mail silme gibi bir farklı fonksiyon işleme gibi bir şey yapacaklarından ve yahut prensip gereği telefonlarının karıştırılmasını istemeyen eşlere ısrarcı olunmamalı ama uzaktan da takibi asla son verilmemelidir.
– Kıyafet konusunda illa ki bir şeyi giymeyeceksin diyorsa o an için daha da sinirlenmemesi adına istediği kıyafeti giyin. Israrcılığınızı hayır giyeceğim yönünde kullanmamalısınız.

– Gezme konusuna da gelince gezmek isteyebilirsiniz. Çok dolaşmak istersiniz ama eşiniz çok yorgundur gezmek değil de sizinle evde salonunuzda kanepede uzanıp güzelce film izlemek ister çok ısrar etmeyin ve istediğini yapın. Anlayışlı ve saygılı olmaktır bu aslında da.

– Her zaman eşini düşünen saygılı ve anlayışlı profil çizin. Bu şekilde gerçekten mutlu olursunuz.
– İsteklerden çıkar genelde ısrarlar. Kendi isteklerinizi kabul ettirmek istersiniz. Bu konuda gerekli kamçıyı kendinize vurursanız kısa zamanda ortak bir yol bulabilirsiniz.

– Aynı şekilde kadınlar da bazı durumlarda ısrarcılığını kısmalı ve kendini isteği olarak değil eşiyle olan isteği durumu ile değerlendirmeli. Siz evlisiniz ve kafanıza esen her şeyi yapamazsınız. Bir başkası ile bütünsünüzdür.

– Çocuklarınızı bu durumdan etkilememelisiniz. Onlara da örnek olmalısınız. Aranızdaki ısrar çatışmaları ilerde sizin ve çocuklarınız aranızdaki çatışmalara dönüşebilir. Siz veya onlar farkında olmadan böyle bir durumun tam içinde kalabilirsiniz.

Sitenin Meleği.