Zayıflamak Zor Değil Ki

diyetKilo vermenin çok kolay olduğunu düşünüyorum ancak varılan kiloyu korumak oldukça zor.Önemli olan zayıflamak değil, zayıfladıktan sonra o kiloda kalabilmek. Bu da nasıl kilo verdiğinizle doğru orantılı.Sağlıklı beslenme ile kilo verildiğinde ve aynı beslenme düzeni korunduğunda kilo almıyoruz.

Bir anda gözümüz döndüğü bir zamanda zayıflamaya karar verip yemeden içmeden kesilirsek, bi süre sonra aynen alıyoruz kiloları.

Çok defa kilo aldım verdim ve sonunda nerede hata yaptığımı anladım. Hatamı bulduktan sonra telafi ettim. Çok şükür ki başarılı da oldum.

Tavsiyem şu ki; Yemek için yaşamayalım. Yaşamak için yiyelim.

Hep şu geldi aklıma; bunu yemezsem ne olur? Ölür müyüm? Hayır, bi yerim eksilir mi? Evetttt :) yağlarım eksilir dedim ve lüzumsuz yiyecekleri hayatımdan çıkardım.

Cips yemeden, pasta börek çörek yemeden, kola içmeden, abur cubur yemeden de yaşanıyor ve çok daha güzel yaşanıyor hatta. Hep enerjik oluyor insan.

Ben 6. katta oturuyorum ve asansör yok. Eskiden mesela sağlıksız beslenirken o merdiveni çıkana kadar anam ağlardı. Eve bi çıkardım soluk soluğa.

Şimdi Allaha şükürler olsun koşa koşa çıkıyorum. Tıkanma da yok yorulma da. Çıkıyorum kapıyı açıyorum evime giriyorum bir de üst kata odama çıkıyorum ne soluk kesilmesi ne de gram yorgunluk…

Vücudumuz paslanıyor azizim. Hamur işi ve hazır gıdalar bizi mahvediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir