Gül suyuyla makyaj temizleme

Ben gül suyunu tonik olarak kullanıyorum. Makyajımı uygulamadan önce bu doğal ürünü yüzüme tonik olarak uyguluyorum veya bir sprey şişesine doldurduğum gül suyunu kullanarak tüm makyajımı gül suyuyla temizliyorum. Kendimi çok rahat ve ferah hissettiriyor. Genellikle, kokuyu baskın ve rahatlatıcı hale getirmek için birkaç damla gül uçucu yağı ekliyorum. En iyi yanı, hepsi doğal! Kimyasal tonik ve makyaj temizleme sularını satın almıyorum artık.

Gül suyunun tamamen doğal olması gerekiyor. Doğal bir gül suyu kullanıyorsanız, kesinlikle yan etkisi yok ve hiçbir olumsuz sonuç da doğurmuyor.

Gül suyunu buzdolabında tutarak serin ve ferah olmasını sağlıyorum. Sıcak yaz günlerinde yüze mis kokulu ve doğal gül suyu püskürtmek harika bir his! Cildimi yumuşak ve nemli hissettiriyor. Sanırım hassas ciltler için özellikle uygun ve rahatsız edici bir etkisi yok. Benim cildim de kırmızı, hassas ve maalesef t bölgem aşırı yağlı ama yanaklarım kupkuru ve hassas.

Evde gül suyu yapalım. Doğal ve kendi gülsuyumuzu yapmaya ne dersiniz? Bilgeis Kadınca Doğal gül suyu tarifi

Damıtılmış Gül Suyu: Geleneksel Yöntem

Bu varyasyon daha karmaşıktır ve diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha fazla zaman almaktadır. Ancak evde gül suyu yapma süreci gül üretiminde oldukça yakındır çünkü çok eğlenceli ve denemeye değer.

İhtiyacın olacak:

Tuğla
Tencere
Damıtılmış su
Küçük boyutlu cam kase
Taze gül yaprakları
Buz küpleri
Cam kavanoz ve / veya püskürtme şişesi

Sağlıklı gül yaprağı seçmeye ve çürük olanları atmaya çalışın. En iyi çözüm kendi veya arkadaşınızın bahçesinden gül toplayın.

Tencereye bir tuğla koyun ve üzerine gül suyu toplamak için üzerine bir cam kap yerleştirin. Tuğla sudan birkaç santim daha yukarı olmalıdır ve buharın yükselmesine izin vermek için kase ve pot arasında boşluk olmalıdır.

Kaseye temiz gül yaprakları ekleyin ve bunları örtecek kadar su ilave edin.

Tencere kapağını ters çevirerek kapatın, böylece kapağın yuvarlak kısmı tencere içine düşer ve daha sonra bu kapağın üst kısmına buz küpleri koyacak yer olacaktır.
Isıyı nazik kaynama noktasına getirin. Isı derecesini sabit tutarak yeterince pişirin.
Bir kere kaynar buz üstü buz küpleri. Soğuk kapağa çarptığında ve kap içine damladığında buhar yoğunlaşacaktır.

Tüm suyu kaynatmana gerek yok. Gül sıvılarının en yoğun kısmını ilk birkaç dakika içinde toplamak önemlidir. Ondan sonra daha seyreltilecek.

Yani, çözelti kaynatılmaya başlandıktan sonra 20 dakika içinde kendi gül suyunuz olacak demektir.

Hazırlanan gül suyunuzun orijinal ve keskin kokusunun olmaması normaldir, çünkü damıtma işlemi sırasında yapraklarda sadece birkaç uçucu bileşen yakalanır. Diğer özleri elde etmek, yalnızca, daha fazla karmaşık damıtma, özel beceri ve bilgi gerektiren durumlarda mümkündür.

Ev yapımı gül suyu ne kadar taze kalır?

Ev yapımı gül suyu doğal bir ürün, katkısız ve bu nedenle uzun süre taze kalamaz. Organik ürünü serin yerde tutmayı tercih ediniz. Genel olarak, gül suyu 6 gün içinde kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir