Saçlar için soğan suyunun faydaları

Dürüst olmak gerekirse, ilk hafta düzenli olarak merakla yönlendirilen saçlara soğan maskesi uyguladım. Ev yapımı maske hazırlamak için 2-3 soğan kullandım ve bir hamur haline getirdim. Bundan sonra, suyu sıktım ve saç köklerine sürdüm. Bazen uçucu yağların bazı damlalarını ekledim. Çoğu durumda sadece saf soğan suyu uyguladım ve sarma kafasına sıcak bir havluyla bir duş bonesi taktım.

Maskenin 1-1.5 saat boyunca saçlarına oturmasına izin verdim. Sonra, renksiz kına karışımını saçlara sürdüm – ve saçlarımın harmanla karışmasına izin vermek için bir saat daha. Benim için şaşırtıcı olan şey, 2 hafta sonra saçlarımın uzunluğunu ölçüp 5 cm’ye kadar çıktığını öğrendiğimdir!

Bu deneyine düzenli soğan uygulamasıyla devam etmeye karar verdim.

Soğan maskesinin saç uzamasına katkıda bulunup bulunmadığına bakılmaksızın, bu sorunun cevabı beklenmektedir. Saçların güçlendirilmesi gelince, herhangi bir değişiklik fark etmedim. Kişisel deneyimim, bu amaçla sarımsak maskesinin daha etkili olduğunu kanıtladı.

Soğan kokusundan kurtulmak için tavsiyem saçları elma sirkesi çözeltisiyle yıkamaktır.

Saçını uzatmak isteyenlere soğan maskesi kullanmaları önerilir – gerçekten denemeye değer!

Soğan kokusu konusunda utanmayın, kokusu basit bir hile ile yok olur – saçlarında renksiz kına uygularsınız ve 30 dakika veya daha uzun süre bekletilir.

Kızlar, tembel olmayın, saçlarınızı çok daha sağlıklı kılmak için soğan suyu deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir