Yanık saçları kurtarmak

Hasar Görmüş Saçları Onarmak İçin Evde Tedaviler. Güzel saç stilleri arayışımızda, saçlarımıza zarar veren şeyleri sık sık yaparız. Güneşe maruz kalma, saç kurutucular, düzleştirme maşaları, perma yapma ve ütüler ve saç kurutucularından kaynaklanan sıcak stres saçlarınızı kuru ve mat yapar. Bu faktörler aynı zamanda saçla ciddi zarar verir ve saç dökülmesine, cansızlaşmasına ve hatta uçların bölünmesine ve kırılgan olmasına neden olabilir.

Doğal bakımla saçlarınızı koruyabilirsiniz ve hasarlı saçlar için ev yapımı saç maskesi uygulayabilirsiniz. Hasar görmüş, yanmış, kırılmış, orialle işlem görmüş saçlar için bu temel ev yapımı saç maskeleri saç tellerinizi onarır ve besler, sağlık, ipeklilik ve parlaklığı geri kazandırır.

Hasar görmüş saçların onarılmasının aynı anda gerçekleşmeyeceğini, ancak bu alışkanlıkların geliştirilmesinin iyileşme yolunda ilerlemenizi sağlayacağını hatırlamak önemlidir.

 • ½ fincan yoğurt,
  1 yumurta,
  1 çorba kaşığı bal,
  limon suyu ½,
  zeytinyağı 1 yemek kaşığı
  badem yağı 1 çorba kaşığı.

Yumurtayı bir kaba koyun ve kaşıkla veya çatalla karıştırın. Yoğurt ilave edin (saçınızın uzunluğuna bağlı olarak, 1 fincan uzun saç için, kısa saç için ½ fincan ekleyin ve iyice karıştırın. Limon, zeytin yağı, badem yağı ve bal sıkarak yumurta ve yoğurt karışımına ilave edin ve iyice karıştırın. Karışımı kafa derisine uygulayın, saç köklerinden hafifçe masaj yapın. Üzerine bir duş başlığı takın.

2 saat sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Sıcak su, maskedeki yumurtaları pişireceği için kullanmayın; saç tellerinin etrafına sıkışmış yumurta pişirilir. Yumurtanın kokusunu saçından çıkarmak için kaliteli bir şampuan kullanın.

NOT: Yumurta ve yoğurt maskesi, nem dengesini iyileştirmeye yardımcı olur, saçınıza parlaklık kazandırır. Bu maske de kepek önlemeye yardımcı olur. Yoğurt esaslı maskeler, yaz mevsiminde kullanılması tavsiye edilir, çünkü yoğurt soğutma etkisine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir