Zayıflamak İsteyenlerin Zayıflama Tüyoları

Kilo vermeden önce bedeninizi ve aklınızı buna göre şartlandırmalısınız. İradenizin de güçlü olmasının yanı sıra ne istediğini bilen nereye gideceğini bilen birisi olmalısınız. Bilinçsiz bir kilo veren olmayın ve ardından gelecek olan sorunları da omzunuza yüklemeyin. Kulaktan dolma bilgiler sizi yanıltmasın bu yüzden ne istediğini bilen dedim ve bu yüzden nereye gideceğini dedim. Ben bu kadar kilo vereceğim ve bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağım yılmayacağım.

Bahaneler ardına sıkışmayın kendinize her zaman dürüst olmalısınız ve itiraflarınızı etmelisiniz. Zayıf noktalarınızdan kurtulmalısınız ve onları güçlendirmelisiniz. Bir zincirin en dayanıksız zayıf ve cılız zinciri hangisidir? En ince olandır değil mi? Sizde o zaman bünyenizde olan bu zincirlerin sistemlerini iyice belleğinizin içine çekmelisiniz ve onları tanıyarak hareketlerinizi etmelisiniz.

Kalbinizi güçlendirin! Çok stresli bir hayattan uzak durun. Et tüketiminizi yaşınıza göre ayarlayın ve yaşınızın gerektirdiğince tüketin. Hiç yememek sizin kendinize verdiğiniz bir zarardır. He yenmeden olmaz mı? Olur, elbette günümüzde vejetaryen bay bayanlar var.

Ama ben kendi düşünceme göre ve okuduklarıma göre alınacak olan vitaminlerin proteinlerin asıl sahibinden alınması gerektiği düşüncesindeyim. Ben bir işim olduğunda onu gidip bir başkasına sen yap bana getir et demem de kendim gider yaparım gibi. Her ikisi aynı olur mu hiç? Yani etten alınabilecek besinin bir başka besinden alınması. Bence aynı şeydir. Birisi kendi yaptığınız iş diğeriyse bir başkasına buyur edip yaptığınız iş gibi sanki.

Bir başka konuda kan şekeridir Kan şekerinizi dengede tutmalısınız. Kilo verenlerin en dikkat etmesi gereken şeylerden bir tanesidir. Çok insan duydum okudum ve bir kere de gördüm ki kilo verirken kan şekeri yüzünden düşüp bayılmıştır. Hayatınızı da hafife almadan geçirmelisiniz bu süreyi. Tek hafife alacağınız şey kilolarınız ve onlardan kurtulacağınız olsun.

Sağlıklı günler dilerim, Sitenin Meleği.