BRONZ MAKYAJIN SIRLARI

Bu yıl tatile gidemiyor musunuz? Ve arkadaşlarınızın yanık güzel teninin yanında siz bembeyaz mı kalacaksınız? Kendinizi kötü hissetmenize gerek yok. Yapabileceğiniz bronz makyajlar sayesinde birçok güzel makyajın ve bronzluğun tadına varacaksınız. Yapacağınız makyajlar sizin için birer vazgeçilmez haline gelecekler. Siz hemen hemen her şekilde bu makyajı kullanmaya ve hatta zamanla da kendinizin üzerinde daha da profesyonel nasıl yaparım püf noktaları nelerdir bunları öğreneceksiniz. Kendinizi ona göre bir düzene sokacaksınız ki tatile gitmiş de gelmiş atmosferiniz yaratılmış olacak.

Üzülmeyin ve makyajı önce öğrenmeye ardından da püf noktalarını bulmaya daha güzel nasıl yaparım sorularını sorarak araştırmaya başlayın. Ve şimdi söyleyeceklerime kulak vererek dinlemeye başlayın kendinizi hazırlayın.

Birinci olarak vereceğiniz değer ten renginize ufaktan çalışmalarla bu makyajı tartmaktır. Onunla tanışmak ve malzemeleri ile tanışmaktır. Daha da güzel bir görselliği yakalamak isterken cildinizi çok kötü durumlar sokmamak için bunu değerlendirmelisiniz. Ve eğer çok beyaz teniniz varsa baştan söyleyelim size en fazla gidecek olan bronz bir allıktır baka bir şey olamaz. Olsa bile çok belli olur ve ten renginize hiçbir uyum vermeyecektir.

Yapmanız gerekenler: Nemlendirici kullanın. Rengi sıcak bir renk olmalıdır. Bunu tüm cildinize yayın. Bu yayma işlemini yapacağınız bölgeler: saç diplerinizden kıyafetinizi giyeceğiniz bölgelerin açık kısımlarınca devam ediyor olmalıdır. Açık olan kısımlara dikkat etmelisiniz. Nemlendiricinizi iyice yedirdikten sonra da büyük bir fırça yardımıyla pudranızı sürmeye başlayın. Ardından da pudranızın derinleşmesi için izin verin. Uygulamalarınız arasında aralıklar olsun.

Mesela nemlendiricinizi kullandıktan hemen sonra pudranızı uygulamaya geçmeyin. Önce biraz bekleyin ve nemlendiricin cildinizde barınması gözeneklerinize oturması cildi nemlendirmesi için zaman verin.

Pudralarınızı sıkılaştırılmış pudralar olsun onları tercih edin öncelikle kendiniz için. Bronz görünümde önemli olan bir nokta ad göz alı renklendirmesidir. Gözaltı renklendirmenizi yaparken de beyaz rengi ya da parlak renkleri kullanmalısınız. Bu bronzluğunuzu daha da dışa aktarmanızı daha da görselleştirmenizi sağlayacaktır. Dudak makyajınıza da gelince dudaklarınızda da yapmanız gereken öncelikle fondötenlerinizi ardından rujunuzu ve son olarak parlatıcınızı kullanmanızdır.

Allıklarda artık pudranızla istediğiniz bronzluk için bir şeyler yaptığınız için allıklarda onun bir ton üst kapalı tonunu ve bununla beraber de parlak olanları tercih edebilirsiniz. Muhteşem bir ikili olacaklarından hiç şüpheniz olmasın. Zaten uyguladığınızdaki farklı gözlerinizden kaçıramayacaksınız. Ve çevrenizdekilerde bu farkı mutlaka göreceklerdir.

Sitenin Meleği.