DOĞAL GÜZELLİĞİN YOLU

Doğal güzelliğin yolu yine doğallıktan gelir. Doğal şeylerden ve sağlıklı beslenmeden gelir. Tüm doğal güzelliklerin farkında olmakla ve bu doğallıkları güzelce hazmetmekle olur. Yemek ayırt etmeden yemek hafif yemek hafif yaşamak bir felsefe olmalıdır. Yeşil olan her sebze ve meyve yenmelidir öncelik onların olmalıdır her zaman. Bal olsun yoğurt olsun kaymak olsun kuru yemişler sebzeler meyveler tahıllar her şey düzenli olarak tüketilmelidir. Cilt bakımları vücut bakımları bunlarla da bir bakıma yapılmış olur.

Bakımlarınızı önce besin ile yapmalısınız. Sağlıklı beslenmeyen bir kişinin düzenli beslenmeyen bir kişinin doğal şekilde güzelleşmesi adına çok büyük adımlar atması beklenemez.

Örnek veriyorum bakın köylü kızlarımıza. Tamamen doğa ile iç içe ve doğal şeylerle iç içe olduklarından ciltlerindeki berraklık o kadar etkileyici ki birine makyaj yapsanız o güzelliğe var olan güzelliğe daha da çok güzellikler katmış olursunuz.

Çünkü cilt temizdir gözenekleri açık cilt sorunu olmayan bir cilttir. Bizler de elimizden geldiği kadar bu duruma takviyelerde bulunmalıyız. Katkı ürünleri bulunan şeyleri almamalıyız tüketmemeliyiz yememeliyiz. Fast fooddan uzak durmalıyız bu çok önemli. Salatalar yemeliyiz sebze yemekleri yemeliyiz.

Kendimizi hazır şeylerle geçiştirmemeliyiz. Açlığımız ve acıktığımızdaki an itibari ile yediklerimiz çok önemlidirler. Vücut direk olarak onları salgılar ve gerekli şekilde hazmeder. Ve bazen yediklerimiz yüzünden de hazmedemediğimiz direk olarak yağ depolanmasına sebep olan yiyecekleri tüketiriz.

Daha sonra da bu yağları yakmaya kilolarımızı vermeye çalışırız. Ne kadar da büyük bir hata değil mi? Ve aslında resmen bir kısır döngüdür bu durum. Siz bir yandan farkında olmadan ya da farkında olarak bunları tüketiyorsunuz ardından aldığınız kilolarınızdan da kurtulmak için diyetlere başvuruyorsunuz. Yanlış. Bir diğer durum ise temiz hava ile geliyor.

Temiz hava almak ve temiz oksijen almak. Hareketli olmak hareket sistemimizi güçlendirici şeyler yapmak. Köyde bir kadın köylü kadın her şeyi yapar inekleri vardır onlara bakar evini temizler komşusuna giderken bile yürüdüğü yol oksijeni bol yerlerdir. Onlar çok şanslılardır ama bizlerde bu şansları kendi üzerimizde yaratmalıyız.

Elimizden geldiği kadar sosyal etkinliklerde bulunmalı ormanlara ve doğa yürüyüşleri gibi organizasyonlara katılmalıyız.

Sitenin Meleği.