GELİN MAKYAJI YAPILIRKEN

Gelin makyajı yapılırken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Her gelin makyajı elbette aynı olmaz. Aranan farklı özellikler vardır. Gelin, isteklerini belirtmelidir ama onu da yönlendiren ya da onun daha önceden öğrendiği püf noktalar olmalıdır. Arada farklar var ve bazen yanlış yapmak mümkün. Gelinlerin makyajlarını yaptırırken dikkat etmeleri gereken noktalar;

– Öncelikle düğün yeri önemlidir. Düğün yeriniz nasıl bir ortam olacaktır. Buna göre bir makyaj çizelgesi çizilir. Kır düğünüyse; daha naturel makyajlar tercih edilmelidir.

Eğer düğün salonu düğünüyse, bir salonda olacaksa o zaman orta seviyeli ve ışıkların gelebilecek açılarına göre parlak renkler ışıltılı ve aydınlık renkler kullanılmalıdır. Akşam olacaksa da makyajda gözler ön planda olmalıdır.

– Nikâh olacaksa sade ve başka bir etkinlik olmayacaksa daha da aile içi bir tür düğün olacağından makyaj çok ağır olmamalıdır. Açık renklere yoğunluk verilmelidir. Çünkü bir süre sonra makyaj kendini salmaya ya da terleme gibi durumlar ortaya çıktığından sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

– Öncelik sadelikten çıkmak olmalıdır. Sadelikten doğallıktan olmalı. Gelinlik zaten çok büyük bir güzelliği üzerinizde taşıdığınızın göstergesinin bu anlam da makyajınızda buna göre bununla paralel olmalıdır.

– Dudak makyajı eğer ağır olacaksa göz makyajı hafif tutulmalıdır. Ya da tam tersi göz makyajı çok ağır olacaksa dudak makyajı hafif tutulmalıdır. Her ikisinin de ağır yapıldığı makyajlar güzel olmaz. Ve çok basit bir durumdur.

– Allıklar fondöten ve tenin rengine göre kullanılmalıdır.

– Kapatıcılar gözaltını çok parlatmamalıdır. Sadece gerekli bölgelerin cilt sorunlarını kapatıyor olmaları yeterli olacaktır.

Sitenin Meleği.