MAKYAJIN EN GÖZDE İNCELİKLERİ

Makyaj yapmak kolay iş değil. İnceliklerini bilmeden yapan birisi tam anlamıyla bilmiyor demektir. Her işin bir ustalık durumu yüksekliği vardır. Makyaj ad böyledir. Makyajınızı güzel kılmanız için öncelikle yapmanız gereken kaliteye önem vermektir. Cildinize önem vermektir özen göstermektir. Cildinize uygulayacağınız her bir makyaj malzemesi zarar vermiyor olmalıdır. Cildiniz sağlıklı bir şekilde her akşam sizinle beraber uyuması gerekir. Kendinizi bu şartlarda öncelikle temellendirmelisiniz.

– Cildiniz için en iyi makyaj malzemelerini kullanmalısınız. Gözeneklerinizi sağlıklı bir şekilde yaşatmak için bu gereklidir.

– Allıklarınızın renklerine karar verirken cildinizin ya bir ya ad iki ton kapalı olanını tercih etmeye özen göstermelisiniz. Teninize göre açık olanı kullanırsanız çok optik olur ve eğer kapalısını alırsanız da çok kötü kaba bir görünüm verecektir. Dikkat etmek gerekir. Allık çok önemlilerden bir tanesidir. Parlak olanları da genelde esmerlere daha yakıştırdığımı da belli etmek istiyorum. Pastel tonlarda harikalar!!!

– Kapatıcılarınızın kalitesi yüksek olmalı ve kullanmadan önce nemlendiriciler kullanılmalıdır. Nemlendiricileri kullanmayı unutmamamız gerekir.

– Gözlerimizi belirgin kılmak istediğimiz zamanlarda gözlerimizin içten kapaklarına beyaz far sürmeliyiz. Beyaz far beyaz kısmın daha da büyük olmasını sağlayacak ve üzerine de sürülen koyu renkte bir far gözlerinizi iri gösterecektir.

– Dudaklarınızdaki rujun kaybolmaması için tüm gün neredeyse sizi götürmesi için öncelikle ruj arkasından da parlatıcı sürmelisiniz. Bu hem dudaklarınızı dolgun gösterecektir hem de gün boyu rahat olabilirsiniz tazeleme ihtiyacı duymazsınız.

– Maskaranız kirpiklerini iyi kıvırıyor olmalıdır. Kıvırma ve uzatma işlemi kalın gösterme işlemi başarılı olmalıdır
– Ojelerinizi sürmeden önce ilk olarak bakımı yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Ek olarak eğer istediğiniz uzunluklarda olmadığında ek takma tırnak kullanabilirsiniz.

Sitenin Meleği.