Marilyn Monroe’nun gençliği ve son hali

Marilyn Monroe’nun, estetiksiz ve gençlik yılları ile estetikli ve orta yaşlı yılları arasındaki farklar. Marilyn Monroe’nun gençliği aslında bizi yansıtıyor. Her kadın güzeldir. Yeter ki güzelliğini keşfetsin. Biz de değişebiliriz. Evrilebiliriz. Marilyn Monroe gibi biz de mükemmel bir kadın olabiliriz. Marilyn Monroe’nun gençliği ve son günleri arasındaki farklara fotoğraflar eşliğinde bakalım.

Marilyn Monroe’nun ilk hali ve son hali

Marilyn Monroe’nun makyaj sırları ve değişim sırlarından ilki, cezbedici ve etkili göz makyajıdır. Modern metalik göz farı yokluğunda, makyözleri sıradan göz farı gölgelerinin kompakt katmanlarının üstüne ince bir Vazelin veya hindistancevizi yağı uygulayarak, metalik efektleri yakalıyordu.

Efsane yıldızın bir diğer makyaj sırrı, fondöten altına sürdüğü vazelindi. Evet yine vazelinle karşı karşıyayız. Marilyn Monroe‘nun yüzündeki genç ve enerjik ifadenin sırrı vazelindi. Marilyn Monroe, yüzüne fondöten sürmeden önce daima vazelinle ince bir tabaka uygulardı.

Vazelin, cildi nemlendirmeye ve kamera ışıkları altında daha fazla parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Günümüzde, makyaj ürünleri çok çeşitli ve artık bu yöntem her zaman işe yaramaz. Bununla birlikte, tamamen göz ardı da edilmemelidir – elmacık kemiklerinize biraz eklemeniz gerekir ve kaşların altında hala ön plana çıkmanıza yardımcı olabilir.

Dudaklarınıza nasıl daha fazla hacim verirsiniz?


Dudakların enjeksiyon yoluyla büyütülmediği bir dönemde, stilistler, beşten az makyaj tonunu içermeyen bir yöntem de dahil olmak üzere, öne çıkarmak için çeşitli hilelere başvurmak zorunda kaldılar. Marilyn Monroe, derinlik illüzyonunu yaratmak için, çikolata renkli bir kalem kullanarak dudaklara çekti. Daha sonra çevre kenardan ortasına bir tuğla-kırmızı renk fırçalandı. Ardından parlak kırmızı kalem kullanıldı, Marilyn Monroe renkleri karıştırmak için merkezden dışarı çıktı.

Dudak dolgunluğu ve derinlik hissini bozmadan, Marilyn Monroe bu kalemi mümkün olduğunca dikkatli kullandı. Ardından, krem ​​renginde bir vurgulayıcı kullanarak alt dudağın ortasına bir nokta çizdi ve üst kısmın üzerine balsam (dudak parlatıcısı değil) kalın bir tabaka uygulayarak işlemi tamamladı.

Etkileyici bakışlarının sırrı göz kalemleri

Marilyn Monroe, her zaman birkaç göz mercek katmanını birleştirdi. Gözlerin iç ve dış köşeleri için siyah ve kahverengi bir göz kalemi, daha sonra beyaz bir göz rengi kullanan gözlerin konturlarını vurguladı ve nihayetinde gözleri daha parlak hale getirmek için birkaç kırmızı noktalar ekledi.

Marilyn Monroe burun estetiği yapmış olsa da, yine de burnunun çok büyük olduğuna inanıyordu. Bu endişeyi gidermek için, makyaj sanatçısı burnunun ucuna biraz pembe bir kör rengi uyguladı.

Marilyn ve stilisti her zaman sahte kirpiklerin ikiye ayrılmasını sağlamışlardı, onları yalnızca dış tarafa yapıştırıyorlardı. Bu, Marilyn’in gözlerinin uzamış ve badem şeklindeki görünmesine yardımcı oldu.

Her insanın kaşlarının stili daima benzersizdir, ancak Allan’ın Marilyn’le kullanmaktan hoşlandığı belirli bir yöntemi vardı: şekillerini “üçgen” haline getirmeye çalışarak daima vurguluyordu. İlk bakışta bunu görsel olarak azaltmak için yapıyordu. Alnının büyüklüğü. Bu durumda Marilyn Monroe‘ın yöntemi işe yaradı, ancak kaşlara üçgen bir görünüm vermek “küçük çatılar” gibi görünme riskini taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir