YAZIN AYDINLIK MAKYAJ MODASI

Yaz aylarında güzel bir makyaj modası rüzgârı esiyor. Kimilerinin daha önceden de kullanmış olduğu bir moda olabilir ama bu yaz daha büyük bir çoğunlukla büyümeye başlamakla bizlerin dikkatini çekmeyi başardı. Genelde gelen safari makyajlar bronz makyajlar ile beraber bir de aydınlık makyaj modası var. Aydınlık makyajlar yaz tatillerinde dikkat çekiciliğini ve beğeniliğini önce ünlülerde gösterdi daha da sonra tüm bayanlar buna doğru yöneldiler.

Yazın güneşin sıcağında aydınlık makyajlar çok güzel gidiyor. Gece hayatında da akşam yemeklerinde de eğlenceler ve barlarda da loş ışıkların altında güzel resimler çiziyor. Daha da yüzünüzün ve cildinizin açık olmasını sağlıyor daha da yüzünüzü belirginleştiriyor. Kendinizi daha rahat hissetmenizi de sağlıyor çünkü çok fazla ağır makyajınızın olmadığından arada hep tazelemek gibi arada hep lavaboya gidip bakmak gibi dertleriniz olmuyor. Bu yüzden rahatlık veriyor.

Her renk elbiseniniz ile beraber kullanabileceğiniz tonlar veriyor size. Daha yumuşak ve daha da güzel bir görünüm kazandırıyor. Yaz aylarında ferahlığın denizin ve güneşin verdiği rahatlık makyajınızda da belli oluyor.

Yaz aylarında gezerken eğlenirken çok ağır makyajlar yapmak istemeyiz ve sadece çok özel olan zamanlarda ağır makyajlar yaparız. Hem cildimizi de düşünmemiz gerekmektedir.

Çünkü yapılan ağır makyajlar ciltteki hücrelerin gözeneklerin kapanmasına neden olmaktadır. Ve tatildeyken çok güneşe maruz kaldığımız için bir de denize girip üzerine güneşlenirsek o gözenekler tamamen kapanırlar ve tamamen açılmaz hale gelirler.

Daha da durum zorlaşır. Bu yüzden hafif makyaj tercihlerimizi aydınlık makyajdan yana kullanmamız gerekmektedir.
Dikkat edeceğimiz bir diğer noktada elimizden geldiğince fondöten kullanmamaktır. Yaz ayındasınız ve tatildesiniz güzelce ferahlığı ve cildinizin de rahatlaması için gereken tatil ona vermelisiniz diye düşünüyorum.

Sitenin Meleği.