Biberiye Yağı, Saçları Doğal Olarak Onarır

Biberiye yağı oldukça güçlü bir alerjendir. Alerjiniz varsa – dikkatli olun. Buna ek olarak, ürün tahrişe neden olabilecek bir sürü aktif bileşen içerir (bazı insanların incelemeleri bu gerçeği doğrulamaktadır). Hassas ciltleriniz varsa – kafa derisinde biberiye yağı kullanmamaya özen gösterin.

Fakat bir alerjiniz olup olmadığından şüpheleniyorsanız, uçucu yağı baz yağ ile inceltin ve iç bilekte bir damla sıvı koyun ve birkaç saat içinde cilt reaksiyonunu izleyin. Herhangi bir değişiklik veya rahatsızlık yoksa, biberiye yağı uygulamasına güvenle başlayabilirsiniz.

Hamile kadınlar için önerilmez.

Biberiyenin tonik etkiye sahip olması nedeniyle, yatmadan önce biberiye esansı yağıyla saç maskesini uygulamayın.

Biberiye yağı, saç bakımı için etkili bir doğal çözüm. Ünlü markaların saç ürünlerinin üreticilerinin bu yağı etkin bir bileşen olarak içermelerinin nedeni budur.

Biberiye yağının düzenli olarak kullanılması foliküllerin teşvik edilmesine yardımcı olan ve saçların daha uzun ve daha hızlı büyümesini sağlayan açık bir sır sayılabilir. Ayrıca biberiye yağının saç dökülmesinde ve erken saç dökülmesini yavaşlattığına inanılıyor.

Sonuç olarak, saç kökleri daha güçlü hale gelir ve daha hızlı büyür. Biberiye esansiyel yağı, zayıf ve hasar görmüş saçlar için doğal bir çaredir. Ayrıca, kepek ve kaşıntılı kafa derisini önlemeye yardımcı olur.

Saçlara Biberiye Yağı Nasıl Uygulanır?

Biberiye az miktarda kullanın (3-4 damla yeterli olacaktır).

Biberiye esans yağı direkt olarak kafa derisine uygulanamaz. Uçucu yağları daima baz yağ ile seyreltin.

Belirli saç tipine bağlı olarak herhangi bir baz yağ kullanabilirsiniz. Yağlı saçlar için jojoba veya üzüm çekirdeği yağı kullanın. Hint ve avokado yağı kuru saç tipi için uygundur. Zeytin ve badem yağı herhangi bir saç tipi için mükemmeldir.

Biberiye yağı temiz, yıkanmış saçlara uygulanmalıdır, bu nedenle prosedürden önce saçlarınızı yıkadığınızdan ve hafifçe ıslak halde olduğundan emin olun.

Karışımı temiz saçlara yaymak daha kolay olacaktır.

En etkili çare, saç büyümesine katkıda bulunan ve saç dökülmesini önleyen ev yapımı maskelerdir. Terapötik etkiyi korumak için haftada 1-2 defa saç maskelerinde biberiye esans yağı kullanılması önerilir.

Biberiye maskelerinin kök ve saç üzerindeki etkisini arttırmak için, bir duş başlığı takın ve başınızı havluyla sarın. Kafayı sıcak tutun. Bu besinlerin cilt katmanlarına daha derin nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

Biberiye yağlı maske, diğer agresif maddeler içermezse (örneğin, hardal, tarçın, karpuz biber, zencefil, vb.), Sonra karışımı kafa derisinde yaklaşık 40-50 dakika tutun.

Saçlarınızı hafif bir sirke solüsyonu veya bitkisel infüzyonlarla yıkayın.

Saç derisinin tedavisinde ve saçın durumunun iyileştirilmesinde faydalıdırlar. Bu amaçla kurutulmuş dulavratotu, ısırgan, papatyalar, nane, adaçayı kullanabilirsiniz.

Biberiye maskeleriyle yapılan tedavi, belirli bir saç sorunu çözülene kadar devam ettirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir