Limon yağının faydaları ve kullanım alanları

Limon yağı hayatınızın birçok alanında, ev temizliğinden, beyin enerjisini desteklemesine ve havaya güzel koku yaymaya kadar sayısız alanda faydalı. Ekstra bir bonus olarak, suya veya en sevdiğiniz yiyeceklere lezzet katar, aynı zamanda bakterilerden kurtulmanıza da yardımcı olur! Bilim ayrıca, limonların iyi bir bağışıklık sistemi arttırıcı olduğunu, sindirim yardımına yardımcı olduğunu keşfetti ve karaciğerin detoksifikasyonuna ve saflaştırılmasına yardımcı.

Japonya’da yapılan bir araştırmada basit limon kokusu görevleri daha doğru bir şekilde yerine getirmenize yardımcı olabilir. Aslında, limon esansiyel yağı yoğun bir ofis ortamında dağıtıldığında yazım hatalarının% 50’nin üzerinde azaldığını gösterdi.

Limon (Citrus limon) Citrus, Rutaceae familyasında bulunan 16 farklı türden biridir. Limon ağacı 5 metreye kadar mekan. Limon esans yağı, soğuk pres ile meyvenin kabuklarından elde edilir. 1 kg uçucu yağ üretmek için 3.000 limon gerekecektir.

Limon yağı, sivilcelerle başa çıkmaya yardımcı olur, cildin yağlanmasını azaltır, mükemmel bir temizlik toniği ve antiseptiktir. Limon esans yağı, antiseptik özelliklere sahiptir ve akne de dahil olmak üzere küçük cilt enfeksiyonlarında kullanılabilen sıkılaştırıcı olarak işlev görür.

Cilt enfeksiyonunu dezenfekte etmek için sık sık bir sıkıştırıcı veya bir temizleyici olarak kullanılır.

Limon ve lavanta esans yağlarını (veya çay ağacı esansiyel yağını) bir kapta süzün ve karışımla emilen bir yüz maskesini kullanın ve 10 dakika kadar boyunca cilt enfeksiyonunda tutun.

Limon yağının cilt beyazlatma özellikleri vardır , bu nedenle cildin pigmentasyonunu (çiller, yaş lekeleri) ortadan kaldırmak için kullanılır.

Limon esansiyel yağı, anti selülit özellikleri ile de bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir