Saç dökülmesi için faydalı saç bakımı

Düzenli bir şekilde yumurta maskesi uyguladığım için kuru saç derisi veya kepek sorunu yaşamıyorum. Ancak saç dökülmesi hâlâ benimle idi. Çaresizlik içinde bir doktor ziyareti yaptım, saç dökülmesine neden olan demir eksikliğimi ortaya çıkardı. Bu yüzden ilaç takviyeleri yumurta muamelesinden hemen sonra geldi. Yumurta sarısı, zeytinyağı ve limon suyu denedim. Ve saçlarımda böylesine inanılmaz bir değişiklik beni bile şaşırttı. Haftada bir kez sonuçtan memnun kalana kadar bunu yapmaya niyetimdeyim.

Bir ara başka bir yumurtalı saç maskesi kullandım. Yumurta sarısı, zeytinyağı, bal ve yoğurt karışımını kuru saçlarım için denedim.

Karışımı bir buçuk saat saçlarıma tatbik ettikten sonra şampuanımla yıkadım ve bir saç kremi kullandım.(Normal bir saç yıkama işleminde izlediğim olağan prosedürdür). Benim hissettiğim tek fark, saç tellerimin daha yumuşak ve daha parlak hale gelmeleridir.

Doğal protein tedavisi için yumurta sarısını saçlarımda kullanmaktan hoşlanıyorum. 2 yumurta sarısı, 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1/2 su bardağı temiz su kullanarak bir maske denedim. Uzun saçıma döktüm ve duştan önce 15 dakika beklettim. Saçımı şampuanla iki kez şampuanladım, çok şampuan kullandım ve hala karmakarışıktı saçlarım. Saçlarımı elma sirkeli suyla duruladıktan sonra, maskenin tamamen duruladığından emin olduktan sonra duştan çıktım. Sonuç olarak; saçlarımın daha önce hiç olmadığı gibi parlak ve pürüzsüz olduğunu keşfettim.

Saçlarımı geçerken yumuşak hissettim, saçlarımda yumurta parçaları bulmaktan korktum, ama kalmamıştı. Saçlar için, yumurtalı saç maskeleri denemeye değer!

Not: Yumurta maskesi yaptığınız zamana saçlarınızı daima ılık suyla yıkayın. Asla kaynar ya da sıcak su kullanmayın. Çünkü sıcak su yumurtayı pişirir ve saçlarınızdan arındırmanız işkenceye dönebilir. Bu noktayı asla atlamayın.

Bir keresinde saçlarımın dökülmesini önlesin diye balla sarımsak uygulamaya çalıştım. Dürüst olmak gerekirse, tarifi takip edip her şeyi doğru bir şekilde yaptım ancak saçlarımda herhangi bir değişiklik fark etmedim. Ben de 4 haftalık ballı sarımsak küründen sonra bu uygulamaya son verdim, saçlarım iğrenç kokuyordu zaten. Bu berbattı! Yani, esas olarak, uyguladığınız doğal bir saç maskesinin sizin için iyi olup olmadığına karar vermek tamamen size aittir. Her maske herkeste aynı sonucu vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir