İyi Bir Korku Filmi Omen 666, The Omen 2006

Omen 666Omen 666 The Omen filmi, korku filmi seyretmek isteyenler için güzel bir seçim. Bu akşam seyrettiğim ve çokça beğendiğim bir film. Beğendiğim için, benim gibi korku filmi sevenlere de tavsiye etmek istedim bu güzel Omen 666 The Omen, filmini. İnanın pişman olmayacaksınız. Konusu, oyuncuları ve aldığı yol çok iyi. Sürükleyici bir gerilim filmi. Hem gerilim hem psikolojik hem de korku ögelerini içinde barındırıyor.

Konusunu size anlatmayacağım. Yani başını, işleyişini ve konusunun detaylarını seyredip görmeniz daha iyi elbet de. Yalnız film hakkında her film sitesinde yazan genel bilgiler şu şekilde.

Korku, gerilim ve psikolojik gerilim filmi severler için seyredilebilecek en güzel korku türü filmlerden birisi Omen 666 2006 ylında çekilmiş bir film.

Omen 666
Omen 666
Omen 666 (2006) The Omen (orijinal adı)

Yapım: 2006, ABD
Tür: Gerilim, Korku
Yönetmen: John Moore
Senaryo: David Seltzer
Yapımcı: John Moore, Jeffrey Stott, Glenn Williamson, Peter Veverka
Görüntü Yönetmeni: Jonathan Sela
Müzik: Marco Beltrami
Süre: 1 saat 50 dk
Gösterim Tarihi: 06 Haziran 2006 (Türkiye)
Oyuncular:
Julia Stiles, Liev SchreiberiDavid Thewlis, Mia Farrow, Seamus Davey-Fitzpatrick
Konusu:
Amerika’lı diplomat Robert Thorn; doğum sırasında bebeğini kaybetmiş olan eşinin depresyona girmemesi için, annesi ölen başka bir bebekle kendi çocuğunun yerlerini değiştirir. 5 yıl sonra Amerika’nın İngiltere Başkonsolosu olan Thorn’un hayatı; oğlu Damien’in çevresinde gerçekleşen dehşet verici olaylar sebebiyle alt üst olur. Kısa sürede anlaşılır ki Damien; kutsal kitaplarda kıyametin gelişine dair işaretlerden en önemlisidir ve bir an evvel durdurulmalıdır. Tabii; doğaüstü güçlerin desteğini de arkasına alan, kötülük imparatorluğunun müstakbel varisinin durmaya niyeti yoktur. Ve kan gövdeyi götürür…

Omen 666, 1976 yılında büyük sükse yapan ve şimdilerde kült mertebesine ulaşan Omen filminin farklı bir versiyonunu teşkil ediyor. Yan karakterlerle zenginleşen, günümüzdeki politik ve dinî gelişmelerle desteklenen filmin en büyük kozu, oyuncu performansları ve tüyler ürpertici ölümlerin gerçekleşme biçimleri…
Korku Filmleri İzle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir