Çıkma teklifi nasıl yapılmalı?

nasıl çıkma teklif edilirÇıkma, ilk buluşma, arkadaşlık, aşk…Adı ne olursa olsun birine onu sevdiğini söylemek istiyorsanız okuyun..Liseli genç arkadaşlarımız çoğu zaman hoşlandıkları kişiye, nasıl arkadaşlık ve çıkma teklif edeceğini bilemiyor. Bize gelen bazı sorular; nasıl arkadaşlı teklif ederim, bana hep bakıyor acaba benden hoşlanıyor mu, bana bakan kızın benden hoşlandığını nasıl anlarım, sürekli beni kızdırıyor, bana sataşıyor, acaba beni seviyor mu? Lisede ve üniversitede sık sık karşılaşılan bu durumlar iki tarafın da bir şeyler hissettiğini gösterebilir.

Birinin benden hoşlandığını nasıl anlarım?

Hoşlanan insan ilgilenir. Sizinle ilgileniyor mu? Size ne kadar ilgi gösterdiğine bakın. Hoşlanıyorsa, sürekli size yardım etmeye çalışacaktır. Başınız sıkıştığında onu hemen yanı başınızda buluyorsanız, size karşılıksız yardım ediyorsa sizden hoşlanıyor diyebiliriz.Hoşlanmanın bir diğer işareti de sık sık bakması, uzun süre bakmasına rağmen sizinle direkt göz teması kuramamasıdır. Hoşlanan insan çekingen olur.

Birinin beni sevdiğini nasıl anlarım?

Seven insan öncelikle değer verir sevgili arkadaşlar. Size değer verip vermediğine bakmalısınız. Bu değer basit bir konu değildir. İçine pek çok duyguyu alır. Saygılı mı, dinliyor mu, umursuyor mu, merhametli mi, sizinle üzülüyor mu, siz üzgünken sizi mutlu etmeye çalışıyor mu? Bu soruların cevabı evetse, evet sizi seviyor..

Nasıl çıkma teklif edilir?

Teklif eden taraf siz olduysanız tebrikler. Bu cesaretiniz size artı puan kazandıracaktır. Çıkma teklifi ilişkinin sağlam temellere dayalı olması açısından önemlidir sevgili arkadaşlar.

İlişki uzmanları cevapladı..

İşte çıkma teklif etmekte zorlananlar için adım adım çıkma kılavuzu

1- Kendinizi cesaretlendirin ve rahat olun. ‘Söylemesi kolay’ diyebilirsiniz ancak hayatınız boyunca her gün aynanın karşısına geçip kendinizi iyi hissedeceğiniz zamanı bekleyemezsiniz.

2- Ona yaklaşmak için kendinizi motive edin. Kendinizi tanıtın ve etkileyici bir sohbet gerçekleştirin. Keyifli biri olduğunuz göstermek için yerli yersiz şakalar yapmayın, şakanızı en sona saklayın. Unutmayın, kadınlar eğlenceli erkeklerden daha çok hoşlanır.

3- Onunla flört edin. Ona doğrudan gidip çıkma teklif etme yerine onun arkadaş grubuna girin ve sizi fark etmesini sağlayın. Flört etmek çoğu insanın düşündüğünden daha kolaydır. Yüzde 80’i sataşma, şakalaşma ve kazara dokunmayla olur.

4- Ona iltifat ederek daha iyi hissetmesini sağlayın. Her kadın beğenilmekten hoşlanır. Ancak aptal bir çocuk gibi değil, onu beğenen bir erkek gibi iltifatlarda bulunun. Bazı kadınlar vücutları dövme kaplı erkeklerden hoşlanabilir ancak onun kalbini güzel şeylerle de kazanabilirsiniz.

5- Onu herhangi bir sosyal etkinliğe davet edin.Onu bir yere davet etmeden önce nereye gitmek istediğinize karar verin. Bir kaç rpomantik mekan araştırın ve size eşlik etmek isteyip istemediğini sorun. Nazlandığını düşünüyorsanız bunu çok istediğinizi belli edin, gerekirse zorlayıcı olun. Sizin çabanıza karşılık vermeden yapamayacaktır.

6- Size vereceği karşılık ne olursa olsun sakin olun. Evet derse sizi tebrik ederiz. İlk çıkma teklifinizde başarılı olmanız sizin kendinize güvendiğinizi ve beğenildiğinizi gösterir. Hayır derse, üzülmeyin. Karşınıza hoşlanacağınız ve sizden hoşlanacak başka kişiler de çıkacak. Neden olmadığı hususunda biraz kafa yorabilirsiniz. Hatanız varsa bir dahaki sefere yapmamayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir