T Bölgesinin Temizliği ve Arındırılması

Burun bölgesi genelde makyajda sorunlu bölgeler arasında yer alabiliyor. Neden derseniz hemen hemen kuru ciltlerde cilde fondöteni yedirmekte zorlanabiliyorsunuz ya da yağlı bir ciltte bu daha da yüzeysel olarak kalıyor kötü görünümler bırakıyor. Bunların hepsine bir çözüm sunmak gerek. Bunlar elbette böyle devam etmezler.

Cildiniz kuru ise burun bölgenize öncelikle bitkisel bir sabunla yıkamalısınız. İyice çok bastırmadan sıcak değil de ılık su ile de durulayıp daha da nemli bir cilt elde edebilirsiniz. Nemli cildinizi burun bölgesi olarak makyaja hazır duruma getirmiş olursunuz. Makyaj bu anlamda cildin emiş kuvvetini doğru yönde etkiler.

Ne tam nüfus eder gözenekleri kapatır ne de gözenekleri kapatıp daha da çok dış da bir kalıntı gibi kalması durumlarını gözler önüne serer. Sizler cildinizi nemlendirme çabalarınızı bitkisel sabunlarda almalısınız. Makyajdan önce kullanmakta büyük faydalarını göreceksiniz ve kısa zamanda da teninizi buna alıştırarak güzel makyajlar elde edeceksiniz.

Cildiniz yağlıysa o zaman demektir ki sizin için fazla yağlar salgılanmakta ve bizler de bu salgıları ya normal derecelere düşüreceğiniz ya da var olanları değiştirmek için elimizden geldiğince azaltma yollarına gideceğiz. O halde cildimiz yağlıysa önceliğimizi bitkilerden yana kullanarak limon ve yoğurda yönelelim.

2 yemek kaşığı yoğurt ve 5 damla limon suyu ile hemen bir karışım elde edersiniz. Bu karışımı maske gibi yüzünüze sürer ardından da biraz bekleme molası verirsiniz son olarak ılık su ile beraber bunu temizler ve ardından da bunu kurularsınız. Cildiniz daha da nemli ama düzeyli bir nemli duruma gelecektir.

Sitenin Meleği.