Bıyık Bölgesindeki Lekelere Limonla Savaş Açın

limonun cilde faydalarıÇiller, güneş lekeleri, hamilelikte oluşan cilt lekeleri, kahverengi ve koyu cilt lekeleri, akne ve yara izleri, burun altında dudakların üst kısmında oluşan ve bıyık görünümünde olan lekeler yüzümüzde ton farklılıkları oluşmasına neden olur. Böylece yüzümüz zamanla kararmış ve sisli görünür. Bu durum daha yorgun ve yaşlı bir ifade almamıza da neden olur.

Cilt lekeleri ile savaşmak için yapmamız gereken en önemli şey güneş koruyucu krem kullanmaktır.

Cildinizde ton farkları varsa, haftalık bir iki defa scrub peeling maskelerinden yardım alın. Bu maskelere “resurfacing mask” denir. Bunlar, cildin yüzeyini yenilemek için laktik asit gibi “süt asidi” içeren, aynı zamanda C vitamini ve hyaluronik asit gibi cildi canlandıran ve nemlendiren içerikler barındıran maskelerdir.

Leke tedavi ürünlerinin faydasını artırmak için, cildinizin ölü hücre tabakalarını uzaklaştırmada görev alan, AHA denilen meyve asitleri ve salisilik asit gibi keratolitiklerin (soyucu) üzerine leke ürününüzü sürmelisiniz.

Cildi kahverengi ve koyu lekelerden arındıran en önemli moleküller şeker kamışından elde edilen glikolik asit (AHA), süt asidi de denilen laktik asit, A vitamini moleküllerinden olan retinol, salisilik asit, meyan kökü özü, yeşil çay özüdür.

Dudak Üstünde Oluşan Kahverengi Güneş Lekeleri Nasıl Yok olur?

Dudak üzerindeki lekeler ile ilgili en önemli konu güneş koruyucunuzdur. Koruyucunuzu organik kimyasal içeriği fazla olanlarından seçmelisiniz. İçeriğinde bitkisel leke açıcılar; arbutin, meyan kökü ve yeşil çay gibi ekstreler bulunması iyi olur.

İster yaşlanmaya, ister hamileliğe, ister güneşe bağlı olsun, en koyu cilt lekelerine karşı bile etkili yüzde 10’luk glikolik ve azelaik asit karışımına sahip olan serumlar, antibakteriyel yapısı ve içerdiği yoğun antioksidanlar sayesinde cildinizi sıkılaştırırken, cildinize kaybettiği doğal parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olur.

Uygulanan ürünlerle beraberinde kullanılan hyalüronik asit cildinizin ihiyacı olan nemi sağlar. Glikolik asit ve diğer asitlerin sonrasında, kullanımında etkinliğinin artışına şaşıracaksınız. Hyalüronik asit, şeker jeli olarak açıklayabileceğimiz cilt altı bağ dokumuzun temel yapı taşıdır. Su tutar ve cilt yüzeyinin nemlenmesini içeriden destekler.

Siyah nokta ve akneleri temizlerken lekelerin de gitgide azalmasını sağlayan salisilik asitli pedlerle sabah akşam cildinizi silebilirsiniz.

Eğer 30’lu yaşlara yaklaştıysanız cildinize hem yaşlanma etkilerine karşı koruyan hem de ton farklılıklarını düzeltmeye yardım eden bir temizleyici kullanmak size zaman kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir